Pogoń Siedlce - Wisła Puławy: mecz przyjaźni dla gospodarzy

Pogoń Siedlce w 15. kolejce I ligi pokonała beniaminka Wisłę Puławy. Emocje w meczu przyjaźni były tylko w drugiej połowie.

Jakub Artych
piłkarze Pogoni Siedlce WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Siedlce

O pierwszej połowie goście z Puław chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Wisła w tej części gry była mocno przestraszona i nieskuteczna. Podopieczni trenera Roberta Złotnika nie potrafili wypracować sobie dogodnej sytuacji strzeleckiej, oddając całkowicie pole gry gospodarzom. Biało-Niebiescy skrzętnie wykorzystali problemy beniaminka z Puław.

Od pierwszych minut siedlczanie rzucili się do ataku. Już w 10. minucie po dośrodkowaniu Daniela Gołębiewskiego, piłkę do siatki wpakował Michał Bajdur, jednak sędzia dopatrzył się spalonego. Kilka chwil później groźnie uderzył Marcin Burkhardt, ale piłka minimalnie poszybowała nad poprzeczką.

Podopieczni Dariusza Banasika dopięli swego w 38. minucie. Po centrze Burkhardta, Gołębiewski przytomnie zgrał piłkę do Daniela Chyły i ten pewnym strzałem skierował ją do siatki. Jeden z bohaterów poprzedniej akcji mógł trzy minuty później podwyższyć wynik, jednak Gołębiewskiemu zabrakło precyzji w strzale głową.

Drugą połowę siedlczanie rozpoczęli z wysokiego C. W 51. minucie Bajdur podał do Wrzesińskiego, a ten wpakował piłkę do siatki wślizgiem. Wydawało się, że kolejne bramki dla gospodarzy są tylko kwestią czasu. Nic bardziej mylnego. Kilka minut później nieodpowiedzialnie w polu karnym zachował się Arkadiusz Jędrych, który sfaulował Piotra Darmochwała. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Sylwester Patejuk, który przywrócił nadzieję fanom beniaminka.

Goście z Puław za wszelką cenę dążyli do strzelenia wyrównującej bramki, jednak zabrakło im sportowych argumentów. Gospodarze skutecznie neutralizowali praktycznie wszystkie ataki Wisły, której wyraźnie brakowało pomysłu na grę ofensywną.

Pogoń Siedlce - Wisła Puławy 2:1 (1:0)
1:0 - Chyła 38'
2:0 - Wrzesiński 51'
2:1 - Patejuk 58 (k)'

Pogoń: Rafał Misztal - Tomasz Lewandowski, Arkadiusz Jędrych, Mateusz Żytko, Daniel Chyła - Konrad Wrzesiński, Rafał Makowski, Marcin Burkhardt (63' Daniel Dybiec), Grzegorz Tomasiewicz, Michał Bajdur (89' Cezary Demianiuk) - Daniel Gołębiewski (79' Piotr Kurbiel).

Wisła: Nazar Peńkoweć - Fabian Hiszpański, Michał Budzyński, Mateusz Pielach, Iwan Łytwyniuk - Piotr Darmochwał (73' Jakub Smektała), Adrian Popiołek (46' Konrad Nowak), Arkadiusz Maksymiuk, Sylwester Patejuk, Dawid Pożak - Konrad Szczotka (58' Mateusz Olszak).

Żółta kartka: Daniel Gołębiewski (Pogoń)

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).

Widzów: 2034.

Mistrz kontra wicemistrz! W tę sobotę o 20:40 wielki Juventus FC podejmuje SSC Napoli Piotra Zielińskiego. Oglądaj NA ŻYWO w kanale Eleven na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Czy Pogoń Siedlce zakończy 2016 rok w pierwszej piątce?