Zagłębie - Chrobry: kolejna wpadka sosnowiczan

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali drugi mecz z rzędu i spadli z miejsca premiowanego awansem. Drużyna Piotra Mandrysza została niespodziewanie pokonana przez Chrobrego Głogów 0:2.

Drużyna Piotra Mandrysza zamierzała pokazać sportową złość w pojedynku z Chrobrym Głogów. Odczuwała ją po porażce 0:2 ze Stalą Mielec, która była niespodzianką dużego kalibru. Zderzenie najlepszej ofensywy ligi z najgorszą defensywą wydawało się być dobrą okazją, by odkupić winy, ale Zagłębie Sosnowiec znów zagrało bez elementu zaskoczenia, a kiedy już miało szansę na zmianę wyniku, pudłowało.

W pierwszej połowie groźne strzały oddali Żarko Udovicić i Tomasz Nowak. W obu przypadkach poradził sobie Karol Szymański, który pod nieobecność podstawowego bramkarza Chrobrego, pokazał, że trener Mamrot może na niego liczyć.

Poza Szymańskim dobrze grali obrońcy Chrobrego Głogów. Goście zabezpieczyli tyły trzema piłkarzami, którzy przez większość kariery grali na pozycji stopera. Dlatego piłkarze ofensywni mogli skoncentrować się na próbach rozmontowania obrony Zagłębia.

W 36. minucie Chrobry wysłał sygnał, że jest w stanie zapunktować w Sosnowcu. Strzał Dominika Kościelniak zza pola karnego poszybował tuż obok bramki Jakuba Szumskiego. Niedługo później Mateusz Machaj ostemplował słupek. Było coraz bliżej zmiany wyniku aż w ostatnim kwadrancie głogowianie zadali faworytowi zabójcze ciosy.

Gola na 1:0 zdobył piłkarz, który kilka dni temu został oficjalnie zakontraktowany w Chrobrym. Konrad Kaczmarek złożył się do strzału głową po dośrodkowaniu Machaja w 78. minucie, a ten drugi dorzucił do asysty gola na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu. 2:0 zrobiło się po strzale Machaja, który rozegrał akcję ze Szczepaniakiem oraz Wojciechowskim.

Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów 0:2 (0:0)
0:1 - Konrad Kaczmarek 78'
0:2 - Mateusz Machaj 85'

Zagłębie: Jakub Szumski – Marcin Sierczyński, Arkadiusz Najemski, Krzysztof Markowski, Żarko Udovicić – Sebastian Dudek (85' Tin Matić), Łukasz Matusiak - Jakub Wilk (57' Robert Bartczak), Tomasz Nowak, Martin Pribula (76' Dawid Ryndak) - Vamara Sanogo.

Chrobry: Karol Szymański – Michał Ilków-Gołąb, Seweryn Michalski, Michał Michalec, Sebastian Murawski (75' Konrad Kaczmarek) – Damian Gąsior, Maciej Kona - Dominik Kościelniak (76' Bartosz Machaj), Mateusz Machaj (85' Bartosz Kwiecień), Łukasz Szczepaniak - Paweł Wojciechowski.

Żółte kartki: Markowski (Zagłębie) oraz Kona, Michalec, Szczepaniak, Kaczmarek (Chrobry).

Sędzia: Karol Rudziński (Olsztyn).

Czy Zagłębie Sosnowiec zakończy piłkarską jesień na miejscu premiowanym awansem?