Chojniczanka - Wigry: twierdza Chojnice przetrwała

Sytuacja w meczu Chojniczanki Chojnice z Wigrami Suwałki zmieniała się jak w kalejdoskopie. Drużyna Macieja Bartoszka zwyciężyła 3:2, choć w 65. minucie prowadziła drużyna ze wschodu Polski.

Radość piłkarzy Chojniczanki PAP / PAP/Adam Warżawa / Radość piłkarzy Chojniczanki

Pojedynek rozpoczął się idealnie dla Chojniczanki Chojnice. W 16. minucie Piotr Kieruzel wziął na siebie odpowiedzialność przed rzutem wolnym i swoim potężnym strzałem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Po szybkim trafieniu kibice spodziewali się łatwiejszej przeprawy niż w rzeczywistości się okazała.

Wigry Suwałki nie złożyły jednak broni i jeszcze przed przerwą wysłały sygnał, że są w stanie skruszyć mur twierdzy Chojnice. Kamil Adamek strzelił tuż obok bramki, a Damian Kądzior nadział się na interwencję Łukasza Budziłka. Po przerwie były lider zaatakował już skutecznie i odwrócił wynik 1:0 na 1:2.

Adamek wybiegł z animuszem z szatni i zakończył praktycznie pierwszą akcję po przerwie technicznym strzałem do bramki Chojniczanki. Wigry budowały atak za atakiem i był to najlepszy fragment w ich grze. W 64. minucie prowadzenie dla suwalczan zdobył Kamil Zapolnik. Zapachniało niespodzianką, ale podobnie jak tydzień temu drużyna Dominika Nowaka nie przypilnowała korzystnego wyniku.

Kandydat do awansu musiał rozpędzić się raz jeszcze. Potwierdziło się, że Chojniczanka potrafi wychodzić z opresji, a stadion przy Mickiewicza przyciąga kanonady. Między 68. a 74. minutą gospodarze doprowadzili do wyniku 3:2. Wojciech Lisowski wykorzystał zamieszanie po rzucie wolnym, a Paweł Zawistowski uderzył celnie ze skraju pola karnego.

Twierdza Chojnice pozostała niezdobyta przez całą ligową jesień, natomiast seria Wigier bez zwycięstwa trwa już 9 kolejek.

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 3:2 (1:0)
1:0 - Piotr Kieruzel 16'
1:1 - Kamil Adamek 47'
1:2 - Kamil Zapolnik 65'
2:2 - Wojciech Lisowski 69'
3:2 - Paweł Zawistowski 73'

Chojniczanka: Łukasz Budziłek – Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Łukasz Kosakiewicz – Paweł Zawistowski (83' Mariusz Kryszak), Irakli Meschia – Jacek Podgórski, Andrzej Rybski (55' Jakub Mrozik), Michał Jakóbowski (53' Jakub Biskup) – Tomasz Mikołajczak.

Wigry: Karol Salik – Jakub Bartkowski, Maciej Wichtowski, Tomasz Jarzębowski (74' Rafał Remisz), Frank Adu Kwame - Adrian Karankiewicz (81' Łukasz Wroński), Rafał Augustyniak (46' Miłosz Kozak) - Damian Kądzior, Damian Gąska, Kamil Zapolnik - Kamil Adamek.

Żółte kartki: Meschia, Kosakiewicz, Podgórski (Chojniczanka) oraz Kwame, Zapolnik, Karankiewicz, Wichtowski, Kozak, Kądzior (Wigry).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Czy Wigry Suwałki odniosą przełomowe zwycięstwo przed końcem roku?