Radoslav Latal: Nie stworzyliśmy żadnej sytuacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Andrzej Grygiel /
PAP / Andrzej Grygiel /

Bezzębną postawę zaprezentował w Białymstoku Piast Gliwice. Podopieczni Radoslava Latala nie stworzyli sobie ani jednej sytuacji bramkowej i przegrali 0:2. Samopoczucie trenera zatem dziwić nie mogło.

W tym artykule dowiesz się o:

To był jeden z najgorszych występów Piasta Gliwice w tym sezonie. Piłkarze Radoslava Latala jedynie statystowali gospodarzom, odstając w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. - Zagraliśmy bardzo słabo w pierwszej połowie i tylko trochę lepiej w drugiej. Efekt był taki, że nie stworzyliśmy żadnej sytuacji do zdobycia bramki - mówił ich podłamany trener.

Czech swoich piłkarzy nie miał za co chwalić. Podkreślił za to bardzo dobrą postawę rywala. - Jagiellonia grała bardzo agresywnie. Świetnie stosowała pressing. Dobrze radziła sobie z piłką. Groźnie było ich po stałych fragmentach. Wygrali w pełni zasłużenie.

Piast w październiku punktował solidnie, przegrywając tylko jeden mecz z Lechią Gdańsk (2:3). Listopad zaczął jednak fatalnym występem na boisku wicelidera. Czy był to jednostkowy wybryk, po przerwie reprezentacyjnej sprawdzi Cracovia.

W której grupie zakończy sezon Piast Gliwice?