Serie A: Karol Linetty szybko zdjęty z boiska, Inter Mediolan uniknął ogromnej wpadki

Sampdoria Genua wywalczyła remis w wyjazdowym meczu 12. kolejki Serie A z Fiorentiną (1:1). Inter Mediolan nie bez problemów pokonał na własnym terenie FC Crotone 3:0.

Konrad Kostorz
PAP/EPA
Karol Linetty tradycyjnie znalazł się w podstawowym składzie Sampdorii, jednak w pierwszej połowie niczym szczególnym się nie wyróżnił i trener Marco Giampaolo podjął decyzję o zmianie już w 46. minucie. Polaka zastąpił Dennis Praet, który jest zawodnikiem grającym bardziej ofensywnie. Genueńczycy przed przerwą głównie się bronili i szkoleniowiec postanowił wzmocnić siłę rażenia.

Przyjezdni długo grali bezbarwnie, ale w 57. minucie przeprowadzili kapitalną akcję i odrobili stratę - dośrodkował Vasco Regini, a idealnie w powietrze wyszedł Luis Muriel i nie dał szans Ciprianowi Tatarusanu.

Sampdoria po wyrównaniu zaczęła poczynać sobie śmielej, jednak w końcówce lepsze okazje stworzyła Fiorentina. Dwukrotnie groźnie strzelał Gonzalo Rodriguez, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Inter rozegrał drugi i ostatni mecz pod wodzą Stefano Vecchiego - tymczasowy trener, który zajął miejsce zdymisjonowanego Franka de Boera, już wkrótce ma zastąpić wybrany przez działaczy Stefano Pioli. Vecchi poprowadził zespół przeciwko Southampton (1:2), a w niedzielę w pojedynku z beniaminkiem Crotone.

Outsider długo utrzymywał korzystny dla siebie remis. Gospodarze oddawali mnóstwo strzałów, ale nie potrafili otworzyć wyniku i zapachniało sensacją. Impas przełamał w 84. minucie Ivan Perisić, któremu asystował Mauro Icardi. Mediolańczycy uniknęli ogromnej wpadki, ostatecznie wygrali różnicą aż trzech goli, jednak styl ich zwycięstwa pozostawiał wiele do życzenia. Nowego trenera czeka sporo pracy.

ACF Fiorentina - Sampdoria Genua 1:1 (1:0)
1:0 - Bernardeschi 37'
1:1 - Muriel 57'

Fiorentina: Tatarusanu - Tomović, Rodriguez, Astori, Milić (86' Vecino) - Badelj (71' Sanchez), Valero - Tello (65' Chiesa), Ilicić, Bernardeschi - Kalinić.

Sampdoria: Puggioni - Sala (71' Pereira), Silvestre, Skriniar, Regini - Linetty (46' Praet), Torreira, Barreto - Fernandes - Muriel (83' Budimir), Quagliarella.

Inter Mediolan - FC Crotone 3:0 (0:0) 1:0 - Perisić 84' 2:0 - Icardi (k.) 88' 3:0 - Icardi 90+3'