Lechia Gdańsk liczyła na komplet punktów. Michał Chrapek: Niedosyt pozostaje

Michał Chrapek był bliski strzelenia gola w zremisowanym 1:1 meczu Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin. Sam piłkarz żałował przede wszystkim tego, że po raz drugi z rzędu gdańszczanie stracili dwa punkty.

Michał Gałęzewski
PAP / Adam Warżawa

Lechia Gdańsk w sobotę zremisowała drugi raz z rzędu. - Na pewno odbieram to jako stratę punktów. Zabrakło nam bramki w pierwszej połowie i mecz by się zakończył. Stworzyliśmy dużo sytuacji, gra wyglądała nieźle. Później był karny i gra się wyrównała. Uważam, że i tak w drugiej połowie to my bardziej dążyliśmy do strzelenia drugiego gola - powiedział Michał Chrapek.

Powtórzył się więc stary scenariusz, według którego Lechia po strzeleniu gola teoretycznie kontroluje sytuację i traci bramkę. - Nie ma co się doszukiwać większego problemu. Po prostu brakowało skuteczności. Mecz powinniśmy skończyć w drugiej połowie i wygrać spotkanie. Sam byłem blisko gola, ale nie jest ważne kto strzela - zauważył pomocnik.

Chrapek wrócił do pierwszego składu gdańskiego klubu. - Czułem się dobrze na boisku. Ostatnio grałem mniej i chciałem pokazać się z jak najlepszej strony. Mam nadzieję, że to mi się udało. Szkoda, że nie wygraliśmy. Niedosyt pozostaje, ale najważniejsze są zwycięstwa Lechii. My w środku mamy kreatywnych piłkarzy i widać to było na boisku. Mając takich zawodników jak Rafał, Milos i Simeon obok siebie, naprawdę dobrze się gra - ocenił.

Ze względu na to, że na boisko wyszło czterech środkowych pomocników, każdy miał swoją określoną rolę do wykonania. - Moim zadaniem było zajęcie się Rafałem Murawskim. Miałem też dać coś od siebie z przodu i popracować w środku pomocy, by zrobić więcej miejsca dla Milosa Krasicia i Rafała Wolskiego. Liczę na to, że nie wyglądało to najgorzej - podsumował Chrapek.

Czy Michał Chrapek powinien być podstawowym piłkarzem Lechii Gdańsk?