Simeon Sławczew: Poza rezultatem, zagraliśmy perfekcyjny mecz

Lechia Gdańsk zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1 na koniec I rundy Lotto Ekstraklasy. Z tego wyniku nie był zadowolony Simeon Sławczew. Bułgar uważa, że poza wynikiem jego ekipa zagrała perfekcyjnie.

Michał Gałęzewski
Simeon Sławczew WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Simeon Sławczew

Lechia Gdańsk w statystykach była lepsza od Pogoni Szczecin, jednak zremisowała 1:1. - Poza rezultatem, zagraliśmy perfekcyjny mecz. Chcemy być mistrzami i musimy zwracać uwagę na wszystkie aspekty. Zremisowaliśmy ostatnie dwa mecze. Trzeba wygrywać i będzie wszystko dobrze - powiedział Simeon Sławczew, pomocnik klubu z Gdańska.

W drugiej połowie gdańszczanie nie potrafili stworzyć sobie jednak stuprocentowych sytuacji, również ze względu na osłabienia zespołu. - Szanse były, ale niestety ich nie wykorzystaliśmy. Kontrolowaliśmy mecz przez cały czas. Graliśmy dobrze, ale nie dało to trzech punktów - ocenił Bułgar.

Po kolejnych dwóch remisach, Lechia ponownie zrównała się punktami z Jagiellonią. - Sezon jest bardzo długi i mamy przed sobą dużo spotkań. Naszym celem jest jednak granie takiej piłki, jak miało to miejsce z Pogonią. Jak tak będzie, zwycięstwa przyjdą - zdeklarował Sławczew.

Teraz Lechię czeka przerwa na reprezentację. - Dla wielu piłkarzy będzie to szansa do odpoczynku. Nie dla mnie, bo zostałem powołany na zgrupowanie reprezentacji Bułgarii. Gramy z Białorusią i liczymy na to, że będzie to ciekawe, wyrównane, ale wygrane spotkanie. Jak wrócę ze zgrupowania, ponownie będę dawał z siebie wszystko w Lechii - zakończył.

Czy przyjście Sławczewa do Lechii było wzmocnieniem tego zespołu?