Kamil Biliński: W końcu odczarowaliśmy własny stadion

Dopiero w ósmym meczu na własnym stadionie Śląsk Wrocław odniósł ligowe zwycięstwo. Po golach Laszy Dvali i Alvarinho piłkarze Mariusza Rumaka pokonali Zagłębie Lubin 2:1. - W końcu odczarowaliśmy własny stadion - mówi Kamil Biliński.

Marcin Górczyński

Piłkarze Śląska swoimi domowymi występami nie zachęcali kibiców do częstych wizyt na wrocławskim stadionie. Remisy po słabej grze z Wisłą PłockLechem Poznań i Lechią Gdańsk, trzy porażki oraz jeden udany mecz z Cracovią (2:2). To nie napawało optymizmem przed derbami z KGHM Zagłębiem Lubin. Do tego Lubos Kamenar już w piątej minucie meczu musiał wyciągać piłkę z siatki.

- Szybko straciliśmy bramkę, a chwilę wcześniej sami mogliśmy wyjść na prowadzenie. Nie położyliśmy się jednak na boisku. Czuliśmy się mocni i wierzyliśmy, że przełamiemy niemoc u siebie - zaznacza napastnik Śląska, Kamil Biliński.

Ostatnie minuty należały do miejscowych. Bramka Lashy Dvaliego dodała skrzydeł wrocławianom i Śląsk zepchnął Zagłębie do obrony. - Wyszliśmy na boisko, by oddać serce i zdrowie. Nie tylko dla klubu, ale także dla kolegów z zespołu. Walczyliśmy jeden za drugiego, bo chcieliśmy przełamać złą passę u siebie - tłumaczy.

Miedziowi nie radzili sobie z rezerwowymi Mariuszem Idzikiem, Sito Rierą oraz Alvarinho, który w 89 minucie zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo 2:1. - Wiedzieliśmy, że musimy grać do samego końca. Taki jest futbol, że w ostatniej akcji można strzelić bramkę i przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Z Zagłębiem się to udało. W końcu odczarowaliśmy własny stadion, do tego z bardzo dobrym zespołem - nie ukrywał radości Biliński.

Napastnik Śląska mógł zostać bohaterem spotkania. Był bardzo aktywny, dobrze rozumiał się z partnerami, stwarzał zagrożenie pod bramką lubinian. Do pełni szczęścia zabrakło skuteczności. Biliński nie wykorzystał dwóch dogodnych okazji przy stanie 0:1.

- Jest niedosyt, bo mogliśmy już wcześniej rozstrzygnąć to spotkanie. Nie chciało jednak wpaść do siatki. Wychodzę z założenia, że nieistotne, kto strzela bramki. Jesteśmy przecież wielką rodziną - mówi wrocławianin.

Czy Śląsk Wrocław zagra w grupie mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy?