Reakcja Twittera na gola Grosickiego. "Bramka a la Messi"

Efektowny drybling Kamil Grosickiego zakończony golem na 1:0 w meczu z Rumunią odbił się szerokim echem na portalu społecznościowym Twitter. Kibice z różnych krajów, dziennikarze oraz konta prestiżowych mediów zachwycały się bramką Polaka.

Maciej Rowiński
PAP/EPA / ROBERT GHEMENT

Kamil Grosicki w meczu z Rumunią był najlepszą boiskową wersją samego siebie. Za szybki dla obrońców nawet z piłką przy nodze, bezkompromisowy w dryblingu i harujący również w defensywie. W 11. minucie meczu ruszył z piłką jeszcze z własnej połowy, przed polem karnym było przy nim pięciu piłkarzy reprezentacji Rumunii, którzy nie byli w stanie nawet go sfaulować. "Grosik" w pełnym pędzie wbiegł w pole karny i kropnął z prawej nogi, nie dając żadnych szans bramkarzowi. To była jedna z najładniejszych indywidualnych akcji zakończona golem w tych eliminacjach. Nic dziwnego, że o rajdzie 28-letniego skrzydłowego zrobiło się głośno nie tylko w Polsce.

Portal społecznościowy Twitter został zasypany wpisami, komentującymi wyczyn Grosickiego.

"Gol a la Messi" - stwierdził jeden z użytkowników. Inny dodał: "Kamil Grosicki, what a monster of a goal". Z kolei kibic z Anglii podkreślił, że Polak tą akcją pokazał, dlaczego latem interesował się nim Burnley, klub grający w Premier League.

"Zawodnik z 11 na koszulce, w 11 minucie ruszył by strzelić gola w 11-tym dniu, 11-tego miesiąca roku" - zauważył natomiast polski internauta.

Zachwycali się również komentatorzy angielskiej telewizji, relacjonujący mecz Rumunii z Polską. "Przepiękne wykończenie niesamowitej akcji! Grosicki biegł, biegł i biegł, aż zostawił całą obronę za plecami. Co za początek Polski!" - krzyczał komentator telewizji Sky Sports.

Kto był najlepszym piłkarzem meczu Rumunia - Polska?