Poważne zmartwienie Bayernu Monachium. Arjen Robben kontuzjowany

Arjen Robben doznał kontuzji w meczu reprezentacji Holandii z Luksemburgiem. Na razie nie wiadomo, jak poważnego urazu nabawił się skrzydłowy Bayernu Monachium i czy będzie mógł zagrać z Borussią Dortmund.

Mateusz Karoń
PAP/EPA / JULIEN WARNAND
Robben problemy z udem zaczął odczuwać w 36. minucie spotkania, ale dotrwał do końca pierwszej połowy. Po przerwie na boisku już się nie pojawił. Zmienił go Steven Berghuis. Holendrzy wygrali 3:1.

- Nie sądzę, by to było coś poważnego. Nie mogłem jednak podejmować ryzyka. Musimy to sprawdzić. Przed meczem wszystko wyglądało w porządku - powiedział Robben na antenie telewizji "RTL Nitro".

Jego kontuzja oznacza, że na Allianz Arenie przeżywają właśnie chwile grozy. Urazów podczas zgrupowań kadry nabawili się już Kingsley Coman oraz Arturo Vidal. W sobotę Bayern Monachium czeka trudny mecz ligowy. Mistrzowie Niemiec zagrają z Borussią Dortmund.

Dla holenderskiego skrzydłowego kolejny uraz to fatalna wiadomość. Zdrowie w ostatnich latach jest jego największym problemem, a umowa z Bayernem kończy się za nieco ponad pół roku. Skrzydłowy walczy o to, by działacze niemieckiego klubu zaproponowali mu nowy kontrakt.

Czy Bayern Monachium bez Arjena Robbena poradziłby sobie z BVB?