Bundesliga: Jakub Błaszczykowski bez błysku. VfL Wolfsburg przegrał z Schalke 04

VfL Wolfsburg przegrał z FC Schalke 04 przed własną publicznością 0:1 po bardzo słabym widowisku. 54 minuty spędził na murawie Jakub Błaszczykowski, lecz nie był to występ powalający.

Mateusz Karoń
Jakub Błaszczykowski Getty Images / Matthias Hangst / Jakub Błaszczykowski
Początek spotkania należał do Wolfsburga. Później na chwilę inicjatywę przejęli goście, lecz nie wynikały z tego konkretne akcje. Sytuacji podbramkowych oglądaliśmy jak na lekarstwo. Nie brakowało natomiast przesuwania, czyli szeroko rozumianej taktyki. Komentator Canal+ Sport, Andrzej Twarowski powiedziałby, że był to mecz dla amatorów kwaśnych jabłek.

Niestety, dobrych zawodów nie zaliczył Jakub Błaszczykowski. Naszego skrzydłowego brakowało z przodu, a wszystko ze względu na dwa uwarunkowania. Po pierwsze: miał mnóstwo zadań defensywnych. Po drugie: Schalke skutecznie zapełniało przestrzenie w bocznych sektorach boiska, gdzie Kuba mógłby pokazać swoje walory. Reprezentant Polski próbował więc wbiegać do środka, ale prościej byłoby znaleźć wolne miejsce parkingowe w centrum Warszawy.

Szkoleniowiec Wilków, chcąc ożywić grę, niespełna 10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy ściągnął z boiska Błaszczywskiego. Efekt był odwrotny. Schalke całkowicie zepchnęło Wolfsburg do defensywy. Drużynie przyjezdnej należał się też rzut karny. Luiz Gustavo ewidentnie sfaulował rywala, co umknęło uwadze arbitra.

W ostatnim kwadransie tempo bardzo ospałego spotkania stało się jeszcze powolniejsze. Wreszcie - gdy wydawało się, że można już gasić światło - Leon Goretzka nieczystym strzałem z woleja pokonał Diego Benaglio.

VfL Wolfsburg - Schalke 04 Gelsenkirchen 0:1 (0:0)
0:1 - Leon Goretzka 82'

VfL Wolfsburg: Diego Benaglio - Christian Traesch, Jeffrey Bruma, Ricardo Rodriguez, Yannick Gerhardt - Paul Seguin (81' Joshua Guilavogui), Luiz Gustavo - Jakub Błaszczykowski (55' Vieirinha), Maximilian Arnold, Daniel Caligiuri (65' Daniel Didavi) - Mario Gomez

Schalke 04: Ralf Faehrmann - Benedikt Hoewedes, Naldo, Matija Nastasić - Johannes Geis - Alessandro Schoepf, Sead Kolasinac - Nabil Bentaleb (86' Benjamin Stambouli), Leon Goretzka - Eric Maxim Choupo-Moting (90+3' Thilo Kehrer), Max Meyer (90+2' Abdul Rahman Baba)

Żółte kartki: Jeffrey Bruma, Paul Seguin (VfL Wolfsburg), Benedikt Hoewedes, Sead Kolasinac (Schalke 04)

Sędziował: Felix Zwayer (Berlin)