Prawdziwy postrach Barcelony! Nieprawdopodobny wyczyn bramkarza Malagi

W ciągu ostatnich 2 lat FC Barcelona tylko 2 razy nie strzeliła bramki na Camp Nou. W obu przypadkach bronił... ten sam golkiper!

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Getty Images / Manuel Queimadelos Alonso

W ramach 12. kolejki Primera Division FC Barcelona bezbramkowo zremisowała na własnym boisku z Malaga CF. Wielkim bohaterem gości był golkiper Carlos Kameni, który w samej końcówce popisał się kilkoma fenomenalnymi interwencjami. Kameruńczyk zapewnił Andaluzyjczykom cenny punkt, choć jego zespół od 68. minuty grał bez jednego zawodnika po czerwonej kartce dla Diego Llorente.

Okazuje się, że Malaga przerwała kapitalną serię Barcelony z golem na własnym boisku. Na wszystkich frontach w meczach na Camp Nou aktualni mistrzowie Hiszpanii trafiali minimum raz w 48 kolejnych meczach.

Co ciekawe, poprzednia seria Barcy również zakończyła się w meczu z Malagą, kiedy to między słupkami stał Kameni! Miało to miejsce 21 lutego 2015 roku, gdy Andaluzyjczycy wygrali 1:0.

Tym samym w ostatnich 61 spotkaniach u siebie FC Barcelona 2 razy nie strzeliła gola. W obu przypadkach bronił Kameni!

Przed Kameruńczykiem, poprzednim bramkarzem, który zachował czyste konto na Camp Nou był Sergio Alvarez z Celty Vigo - 1 listopada 2014 roku (0:1).

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy FC Barcelona potrzebuje nowego napastnika?