Pogoń Siedlce - Stal Mielec: pierwszy krok zrobiony

W zaległym spotkaniu 17. kolejki I ligi Pogoń Siedlce pokonała Stal Mielec 1:0. Dzięki wygranej podopieczni Dariusza Banasika awansowali na czwarte miejsce w rozgrywkach.

Jakub Artych
piłkarze Pogoni Siedlce WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Na zdjęciu: piłkarze Pogoni Siedlce

Biało-niebiescy z Siedlec wyciągnęli wnioski z poprzedniego spotkania z GKS-em Tychy, w którym w pierwszej połowie całkowicie oddali pole rywalom. Tym razem podopieczni trenera Dariusza Banasika nie popełnili tego błędu i od początku starcia narzucili rywalom swój styl gry. Na efekty dobrej gry gospodarzy nie musieliśmy długo czekać.

Już w 13. minucie siedlczanie wyszli na prowadzenie. Michał Bajdur przejął piłkę na 20. metrze, ograł piłkarza Stali i pewnym strzałem pokonał bramkarza. W kolejnych minutach gospodarze posiadali optyczną przewagę, jednak nie przekładało się to na dogodne sytuacje strzeleckie. Bardzo słabo dysponowany był Daniel Gołębiewski, który nie potrafił utrzymać piłki w polu karnym Stali Mielec. Na uwagę w pierwszej połowie zasługiwał jeszcze strzał z dystansu Marcina Burkhardta, który o centymetry minął lewy słupek bramki Marka Kozioła.

Po przerwie zobaczyliśmy inną Stal. Podopieczni trenera Zbigniewa Smółki pokazali, dlaczego w ostatnich tygodniach nazywani byli rewelacją I ligi. W drugiej połowie beniaminek ruszył do ataku i starał się odwrócić losy spotkania.

Najlepszą sytuację przyjezdni stworzyli w 69 minucie. Kapitalną szansę zmarnował jednak Mateusz Cholewiak, który w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Rafała Misztala. Bramkarz Pogoni świetnie zachował się również kilka minut wcześniej, kiedy obronił nieprzyjemny strzał Kamila Raduljiego.

Piłkarze z Mielca przerwali swoją świetną passę trzech wygranych z rzędu. Dla zespołu Dariusza Banasika było to natomiast dziewiąte zwycięstwo w rozgrywkach, dzięki któremu awansowali na 4. lokatę w lidze. O miejsce na najniższym stopniu podium biało-niebiescy powalczą w niedzielę z Zagłębiem Sosnowiec.

Pogoń Siedlce - Stal Mielec 1:0 (1:0)
1:0 - Michał Bajdur 13'

Pogoń Siedlce: Misztal - Lewandowski, Jędrych, Żytko, Chyła - Bajdur, Makowski, Burkhardt (57' Dybiec), Tomasiewicz, Świerblewski (57' Demianiuk) - Gołębiewski (90' Kurbiel) .

Stal Mielec: Kozioł - Sulewski, Zalepa, Kiercz, Liberacki - Sobczak (86' Głowacki), Żubrowski, Buczek (63' Marciniec), Cholewiak, Getinger - Radulj (87' Prejs).

Żółte kartki: Daniel Dybiec (Pogoń) oraz Robert Sulewski, Szymon Sobczak (Stal)

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź).