Czerwono w Olsztynie. Lider stracił punkty

Lider I ligi Chojniczanka Chojnice stracił dwa punkty po remisie 1:1 w Olsztynie ze Stomilem. W spotkaniu sędzia pokazał 3 czerwone kartki.

Michał Piegza
Radość piłkarzy Chojniczanki PAP / PAP/Adam Warżawa / Radość piłkarzy Chojniczanki

Przed tygodniem Chojniczanka w kontrowersyjnych okolicznościach uratowała punkt w spotkaniu w Sosnowcu. W swoim ostatnim w 2016 roku meczu lider I ligi chciał sięgnąć po 3 punkty.

Mecz rozpoczął się od ataków gości, gospodarze zamierzali kontrować rywali. W 12. minucie Chojniczanka powinna prowadzić. Z ok. 10 metrów z woleja uderzył Jakub Biskup, ale nie trafił w bramkę. Chwilę później celnie uderzył Tomasz Mikołajczak, jednak świetnie zachował się Piotr Skiba.

Chojniczanie gola zdobyli w 16. minucie. Precyzyjnie dograł Biskup, a Mikołajczak z bliska trafił do siatki. Po objęciu prowadzenia wciąż więcej do powiedzenia mieli goście. Stomil długo nie potrafił zagrozić liderowi zaplecza ekstraklasy.

Gospodarze jednak doprowadzili do wyrównania w 33. minucie. Niezdecydowanie obrony Chojniczanki wykorzystał Tsubasa Nishi. Po stracie gola Chojniczanka straciła impet i coraz częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze.

Po zmianie stron zespoły długo nie potrafiły stworzyć sobie bramkowej okazji. Od 57. minuty goście musieli sobie radzić w osłabieniu. Za dwie żółte kartki boisko opuścił Łukasz Kosakiewicz. Olsztynianie starali się wykorzystać grę w przewadze, ale brakowało im zdecydowania pod bramką gości.

Niespełna kwadrans przed końcem siły na boisku wyrównały się. Z placu gry zejść musiał Grzegorz Lech. Dziesięć minut później do kolegi z zespołu dołączył Wiktor Biedrzycki. Chojniczanka, podobnie jak wcześniej Stomil, nie potrafiła wykorzystać gry w przewadze i mecz zakończył się remisem.

Stomil Olsztyn - Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1)
0:1 - Tomasz Mikołajczak 16'
1:1 - Tsubasa Nishi 33'

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba - Marcel Ziemann, Piotr Klepczarek, Arkadiusz Czarnecki, Jarosław Ratajczak - Tsubasa Nishi, Łukasz Jegliński, Wiktor Biedrzycki, Grzegorz Lech, Patryk Kun (88' Igor Biedrzycki) - Rafał Kujawa.

Chojniczanka Chojnice: Łukasz Budziłek - Wojciech Lisowski (88' Patryk Mikita), Michał Markowski, Piotr Kieruzel, Łukasz Kosakiewicz - Jacek Podgórski, Mariusz Kryszak, Paweł Zawistowski, Andrzej Rybski (71' Bartłomiej Niedziela), Jakub Biskup (83' Michał Jakóbowski) - Tomasz Mikołajczak.

Żółte kartki: Lech, W.Biedrzycki (Stomil) oraz Markowski, Kosakiewicz, Mikołajczak, Kieruzel (Chojniczanka).

Czerwone kartki: Lech (Stomil) /za dwie żółte, 76./,  minuta, Stomil, za drugą żółtą), Biedrzycki (Stomil) /za dwie żółte, 85./ oraz Kosakiewicz (Chojniczanka) /za dwie żółte, 58./

Sędzia: Rafał Rokosz (Katowice).

Chojniczanka awansuje do Lotto Ekstraklasy?