Juventus zaskoczony na początku meczu. Najgorsza pierwsza połowa klubu w Serie A od 11 lat!

Juventus nieoczekiwanie uległ 1:3 Genoa CFC w meczu 14. kolejki Serie A, a po pierwszej połowie miał aż trzy gole straty do rywala. Turyńczycy tak słabo nie rozpoczęli pojedynku ligowego od ponad dekady.

Konrad Kostorz
PAP/EPA / PAP/EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Giovanni Simeone już po 13 minutach cieszył się z dubletu, a przed upływem półgodziny rywalizacji Alex Sandro skierował piłkę do własnej bramki i do przerwy Juventus Turyn sensacyjnie przegrywał 0:3.

Stara Dama poprzednio trzy gole w pierwszej połowie spotkania Serie A straciła w październiku 2005 roku przeciwko AC Milan. Zespół prowadzony wówczas przez Fabio Capello przegrał wtedy na wyjeździe 1:3, a w składzie byli tacy gracze jak Pavel Nedved, Zlatan Ibrahimović, Fabio Cannavaro, Lilian Thuram i David Trezeguet.

Co ciekawe, poprzedni mecz Bianconerich ligowy, w którym stracili co najmniej trzy gole, miał miejsce ponad trzy lata temu - w październiku 2013 roku aktualni mistrzowie Włoch ulegli na wyjeździe 2:4 Fiorentinie.

- W każdym sezonie zdarzają się wpadki i nam taki słabszy mecz zdarzył się właśnie w Genui. Zwłaszcza w pierwszej połowie byliśmy po prostu nieobecni na boisku. Nie ma wytłumaczenia dla tak słabego okresu gry - skomentował Massimiliano Allegri.

Trener na razie nie musi się niepokoić, ponieważ jego drużyna otwiera tabelę z 4-punktową przewagą nad AS Roma oraz AC Milan. Allegriego martwią jednak kontuzje doznane w niedzielę przez podstawowych graczy: Daniego Alvesa i Leonardo Bonucciego.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Juventus Turyn wygra nadchodzący mecz ligowy z rewelacją sezonu, Atalantą Bergamo?