Włoskie media zachwycone Piotrem Zielińskim

Piotr Zieliński rozegrał w piątkowy wieczór znakomity mecz przeciwko Interowi Mediolan. Nasz rodak strzelił gola i zaliczył asystę, a Napoli pokonało rywala 3:0.

Tomasz Skrzypczyński
PAP/EPA / EPA/CIRO FUSCO

Początek meczu był imponujący w wykonaniu gospodarzy. Już w drugiej minucie podanie Jose Callejona na gola zamienił Piotr Zieliński. Nie minęły cztery minuty, a Polak zaliczył asystę i do siatki trafił Marek Hamsik. W drugiej połowie Inter dobił Lorenzo Insigne.

Gol i asysta - po takim spotkaniu nie było wątpliwości, że Zieliński zostanie wysoko oceniony przez włoskich dziennikarzy. Tak też się stało. Obok Hamsika Polak był według tamtejszych gazet najlepszym piłkarzem na boisku.

"Dominator" - tak nazwała go "Repubblica". "Strzelił swojego debiutanckiego gola w barwach Napoli, zaliczył też asystę. Nie mogło być inaczej" - dodano, i oceniono go na "7.5".

"Bez niego nie byłoby zwycięstwa. Był pewien wiary we własne możliwości. Wszystko co robił, było znakomite" - tak naszego pomocnika pochwalił serwis "Tuttomercatoweb.com", który wystawił mu notę "7.5".

Z kolei serwis "calcionapolilive.com" nie miał żadnych wątpliwości i wybrał Zielińskiego piłkarzem meczu. "To był perfekcyjny mecz w jego wykonaniu. Strzelił gola, a asysta do Hamsika była niezwykła. Tylko on mógł to wymyślić. Brawo Sarri, że dałeś mu szansę gry w podstawowej "11"" - podsumowano.

Zawodnikiem spotkania wybrało go także "Corriere dello Sport". Słynny dziennik wystawił Zielińskiemu najwyższą notę w drużynie ("8"). "Robił wszystko. Dryblował, podawał, strzelał. Miał tego dnia niesamowitą pewność siebie".

Po 15. serii gier Napoli ma 28 punktów i zajmuje szóste miejsce w tabeli Serie A. Inter jest ósmy i ma siedem punktów mniej.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Piotr Zieliński utrzyma miejsce w podstawowym składzie Napoli?