Serie A: AC Milan męczył się z outsiderem. Zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w końcówce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dino Panato /
Getty Images / Dino Panato /

W pierwszym niedzielnym meczu 15. kolejki Serie A AC Milan pokonał FC Crotone 2:1, a decydującego gola zdobył dopiero w 86. minucie za sprawą napastnika Gianluki Lapaduli.

W tym artykule dowiesz się o:

Dobrze dysponowany ostatnio zespół Vincenzo Montelli był stuprocentowym faworytem pojedynku z drużyną, która dotąd w Serie A wygrała tylko jedno spotkanie. Zaskoczenie było więc spore, kiedy w 26. minucie Marcus Rohden dograł na 5. metr do Diego Falcinellego, a ten nie dał szans Gianluigiemu Donnarummie.

Rossoneri mieli przewagę i udokumentowali ją golem wyrównującym autorstwa Mario Pasalicia. Wypożyczony z Chelsea pomocnik coraz lepiej czuje się we Włoszech, ma miejsce w "jedenastce", a w niedzielę trafił z bliska głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Milan powinien objąć prowadzenie w 53. minucie z rzutu karnego. Do piłki ustawionej na "wapnie" podszedł M'Baye Niang, uderzył bardzo dobrze, ale kapitalną paradą popisał się bramkarz Crotone Alex Cordaz. Nie była do jedyna zmarnowana szansa przez Rossonerich, którzy do samego końca drżeli o wygraną.

Losy meczu rozstrzygnął Gianluca Lapadula, który przytomnie zachował się w podbramkowym zamieszaniu. Napastnik obrócił się z piłką i płaskim uderzeniem ze środka pola karnego nie dał szans Cordazowi. Fani Milanu odetchnęli, gdyż brak zwycięstwa nad Crotone byłby ogromną sensacją.

Kolejny mecz zespołu Montelli zaplanowano na 12 grudnia. Rywalem będzie konkurent do pozycji wicelidera, AS Roma.

AC Milan - FC Crotone 2:1 (1:1) 0:1 - Falcinelli 26' 1:1 - Pasalić 41' 2:1 - Lapadula 86'

Milan: Donnarumma - Abate, Paletta, Romagnoli, De Sciglio - Pasalić, Locatelli, Sosa (73' Adriano) - Suso, Lapadula (89' Kucka), Niang (81' Honda).

Crotone: Cordaz - Rosi, Ceccherini, Ferrari, Martella (75' Samprisi) - Rohden (88' Simmy), Capezzi, Crisetig, Stoian (71' Palladino) - Trotta, Falcinelli.

20 Pescara Calcio 38 3 9 26 37:81 18

AS Roma z Wojciechem Szczęsnym kontra S.S. Lazio, czyli walka o panowanie w Rzymie! Derby della Capitale w tę niedzielę o 14:55 w Eleven Sports! Oglądaj NA ŻYWO na elevensports.pl lub u największych operatorów – takich jak Cyfrowy Polsat, nc+, UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA. ZOBACZ WIDEO Świetny mecz Piotra Zielińskiego przeciwko Interowi - zobacz skrót meczu [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy AC Milan jest najgroźniejszym rywalem Juventusu Turyn w walce o mistrzostwo Włoch?