Serie A: Wojciech Szczęsny sprokurował i obronił rzut karny! Roma górą w hicie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  EPA/ANGELO CARCONI  /
PAP/EPA / EPA/ANGELO CARCONI /

AS Roma cztery punkty za Juventusem. Drużyna Wojciecha Szczęsnego pokonała w hicie AC Milan 1:0, a Polak wyszedł ze sporych tarapatów, bo najpierw sprokurował rzut karny, ale po chwili go obronił!

Cała sytuacja miała miejsce w 27. minucie. 26-latek nierozważnie zaatakował Gianlucę Lapadulę, nie trafił w piłkę i popełnił ewidentny faul. Przy strzale M'Baye Nianga zaliczył jednak całkowitą rehabilitację, bo wyczuł intencje rywala, rzucił się w lewy róg i nie dopuścił do utraty gola.

Gdyby Milan objął wówczas prowadzenie, byłby to dla rzymian niemały szok, gdyż właśnie oni sprawiali lepsze wrażenie i w pierwszych fragmentach mieli wyraźną przewagę.

W drugiej połowie obraz gry się nieco zmienił. Zespół Vincenzo Montelli obrał odważniejszą taktykę i też próbował atakować. Był jednak mało konkretny i ostatecznie to Roma zadała decydujący cios. W 62. minucie Radja Nainggolan znalazł się z piłką przed polem karnym i skierował ją do siatki ładnym uderzeniem, choć nie przymierzył idealnie przy słupku. Sęk w tym, że Gianluigi Donnarumma był kiepsko ustawiony i przez to nie miał szans na skuteczną interwencję.

Z rozpaczliwych ataków Milanu w końcówce nic już nie wyszło i rzymianie triumfowali w szlagierze 1:0. Teraz zajmują 2. miejsce w tabeli Serie A i mają cztery punkty straty do liderującego Juventusu. Milan jest 3., a jego od Starej Damy dzieli siedem oczek.

AS Roma - AC Milan 1:0 (0:0) 1:0 - Radja Nainggolan 62'

W 27. minucie M'Baye Niang (AC Milan) nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Szczęsny obronił).

AS Roma: Wojciech Szczęsny - Antonio Ruediger, Kostas Manolas, Federico Fazio, Emerson Palmieri, Daniele De Rossi, Kevin Strootman, Bruno Peres (42' Stephan El Shaarawy), Radja Nainggolan, Diego Perotti, Edin Dzeko.

AC Milan: Gianluigi Donnarumma - Ignazio Abate, Gabriel Paletta, Alessio Romagnoli, Mattia De Sciglio, Mario Pasalić (84' Keisuke Honda), Manuel Locatelli, Andrea Bertolacci (67' Matias Fernandez), Suso, Gianluca Lapadula (71' Luiz Adriano), M'Baye Niang.

Żółte kartki: Wojciech Szczęsny, Emerson Palmieri (AS Roma) oraz Mario Pasalić, Gabriel Paletta (AC Milan).

Sędzia: Paolo Mazzoleni.

{"id":"","title":""}

ACF Fiorentina - US Sassuolo 2:1 (2:0) 1:0 - Nikola Kalinić 10' 2:0 - Nikola Kalinić 39' 2:1 - Francesco Acerbi 76'

Czy Roma dogoni Juventus i zostanie mistrzem Włoch?