Sergio Ramos kazał koledze przeprosić Iniestę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Dani Carvajal zaraz po meczu z Barceloną (1:1) przeprosił kibiców rywali za obraźliwy gest, jaki pokazał po golu Sergio Ramosa w 90. minucie. Środkowy obrońca Królewskich kazał koledze z drużyny przeprosić również Andresa Iniestę, kapitana Barcy.

Pierwszy klasyk w tym sezonie odbył się 3 grudnia na Camp Nou. FC Barcelona prowadziła do 90. minuty spotkania, ale wtedy remis Realowi uratował Sergio Ramos. W narożniku boiska, gdzie piłkarze Królewskich cieszyli się z bramki, Dani Carvajal pokazał w kierunku kibiców Barcy środkowy palec, co natychmiast wychwyciły hiszpańskie media i fotoreporterzy.

Prawy obrońca Realu, co prawda błyskawicznie przeprosił kibiców Dumy Katalonii, umieszczając wpis na Twitterze, ale jak podano podczas audycji w radiu Cadena SER, Sergio Ramos kazał Carvajalowi wysłanie przeprosin także bezpośrednio do zawodników Barcelony.

Wychowanek Królewskich napisał prywatną wiadomość do Andresa Iniesty, kapitana Barcy, raz jeszcze przepraszając za swoje nieeleganckie zachowanie. Cadena SER podaje, że polecenie Ramosa wynikało z zawartej z Iniestą nieformalnego porozumienia o wzajemnym dbaniu o dobre relacje pomiędzy klubami i niedopuszczeniu do napięć, jakie miały miejsce, kiedy trenerem Realu był Jose Mourinho.