Serie A: Inter Mediolan przełamał wyjazdową niemoc

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/DANIEL DAL ZENNARO / Radość piłkarzy Interu Mediolan
PAP/EPA / EPA/DANIEL DAL ZENNARO / Radość piłkarzy Interu Mediolan

Po pięciu meczach bez zwycięstwa na wyjeździe w Serie A Inter Mediolan w końcu wygrał. W niedzielę pokonał US Sassuolo 1:0.

Pierwsza połowa to był popis Antonio Candrevy. Zawodnik Interu Mediolan był wyróżniającą się postacią drużyny gości i niemal każdy atak musiał przejść przez tego piłkarza.

Już w 12. minucie sprawdził czujność bramkarza silnym strzałem. Jednak golkiper US Sassuolo nie dał się pokonać. Chwilę później znów atakował reprezentant Włoch i tym razem po rykoszecie futbolówka trafiła w słupek.

Candreva tuż przed upływem drugiego kwadransa zagrał idealnie do Mauro Icardiego, który uderzył tuż obok słupka. Inter atakował, ale nie potrafił zdobyć gola w pierwszej odsłonie.

Uczynił to chwilę po zmianie stron. Joao Mario uderzył sprzed pola karnego, jego strzał sparował golkiper, ale do dobitki doszedł Candreva i otworzył wynik spotkania.

Sassuolo nie było w stanie poważniej zagrozić bramce Interu, a na dodatek nadziało się na kontrę. Ivan Perisić nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem, a już w doliczonym czasie gry Felipe Melo zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Mimo to wynik nie uległ już zmianie i Inter awansował na siódmą pozycję.

US Sassuolo Calcio - Inter Mediolan 0:1 (0:0) 0:1 - Antonio Candreva 48'

Sassuolo: Consigli - Lirola, Antei, Acerbi, Dell'Orco - Pellegrini (60' Missiroli), Sensi, Mazzitelli (77' Iemmello) - Ricci (60' Matri), Defrel, Ragusa.

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Miranda, Murillo - Candreva (90+1' Gabriel), Brozović, Melo, Ansaldi - Mario (69' Banega), Icardi, Perisić.

Żółte kartki: Missiroli (Sassuolo) oraz Brozović, Melo, Gabriel (Inter).

Czerwona kartka: Felipe Melo /90+3' - za drugą żółta/ (Inter).

Sędzia: Marco Di Bello.

Czy Inter zajmie miejsce w pierwszej czwórce?