140 dni i wystarczy. Zagłębie Lubin zwycięskie. Piast pokonany

KGHM Zagłębia Lubin wygrało na swoim stadionie po raz pierwszy od lipca. W poniedziałek w ostatnim meczu Lotto Ekstraklasy w tym roku pokonało Piasta Gliwice 2:1.

Bartosz Zimkowski
Mecz Lotto Ekstraklasy PAP / Maciej Kulczyński / Mecz Lotto Ekstraklasy
Przy sporej mgle rozpoczął się mecz w Lubinie. Siedząc po jednej stronie stadionu trudno było dostrzec to, co się dzieje pod przeciwległej.

Lepiej w to spotkanie weszli zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin. Polegało to jednak na tym, że podopieczni Piotra Stokowca po prostu dłużej utrzymywali się przy piłce.

Piast w pierwszej połowie tylko raz zagroził bramce lubinian i od razu trafił do siatki. W 23. minucie Maciej Jankowski miał zbyt dużo miejsca na 20 metrze i wykorzystał to doskonale. Jego precyzyjnego strzału nie zdołał obronić Michal Polacek i gliwiczanie prowadzili

Miedziowi zaczęli przyspieszać swoją grę, sporo dośrodkowywali w pole karne przeciwnika, jednak długo nie przynosiło to efektu. Dopiero tuż przed przerwą Buksa wywalczył rzut wolny na 21 metrze. Do futbolówki podszedł Arkadiusz Woźniak i uderzył idealnie w sam róg bramki. Dobrivoj Rusov był bez szans.

Gdy piłkarze pojawili się w drugiej połowie po mgle nie było już śladu, a Zagłębie dążyło do zdobycia kolejnego gola. Udało się to 11 minut po zmianie stron. Na lewej flance znalazł się Jakub Tosik i dośrodkował na szósty metr, gdzie Woźniak wygrał pojedynek główkowy i po strzale tuż przy słupku miał na swoim koncie już dublet.

Po tym spotkaniu gra się otworzyła. Piast dążył do wyrównania, a Zagłębie do postawienia kropki nad "i". Ostatecznie Miedziowi wygrali 2:1 - pierwszy raz na swoim stadionie od 31 lipca. To 140 dni.

KGHM Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 2:1 (1:1)
0:1 - Maciej Jankowski 23'
1:1 - Arkadiusz Woźniak 44'
2:1 - Arkadiusz Woźniak 56'

Zagłębie: Polacek - Tosik, Guldan, Jach (66' Madera), Todorovski - Ł.Piątek, Kubicki - Woźniak, Janoszka (90' Papadopulos), Rakowski - Buksa (77' Nespor).

Piast: Rusov - Sedlar (63' Bukata), Pietrowski, Hebert - Mokwa (66' Szeliga), Korun, Radosław Murawski, Moskwik - Badia, Jankowski, Masłowski (78' Zivec).

Żółte kartki: Tosik, Rakowski, Woźniak, Todorovski (Zagłębie) oraz Hebert (Piast).

Sędzia: Bartosz Frankowski.

Czy Zagłębie awansuje do europejskich pucharów?