Premier League: wielbłąd Łukasza Fabiańskiego i cztery wpuszczone gole

Kolejny dramatyczny mecz dla Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz w 18. kolejce Premier League wpuścił cztery bramki, a przy jednej z nich mocno zawinił. Swansea City przegrała z West Ham United 1:4.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Alex Livesey
Swansea City przegrała aż 1:4 z West Ham United. Już w jedenastej minucie gospodarze stracili bramkę, ale spora w tym "zasługa" Łukasza Fabiańskiego. Polak tak fatalnie wybił piłkę po strzale, że spadła ona pod nogi Andre Ayew. Były gracz Łabędzi z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Swansea przegrywała 0:1 i głównie przez polskiego golkipera, który powinien był lepiej zachować się w tej sytuacji.

To był kolejny beznadziejny dzień dla Łabędzi. Po zmianie stron Młoty zdobyły trzy kolejne bramki, ale przy żadnej nie miał już szans Łukasz Fabiański. Swansea była w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem, którego autorem był Fernando Llorente.

Goście zwyciężyli 4:1, a Fabiański ma już 41 straconych goli w 18 meczach. To najgorszy bilans w całej lidze.

O włos, a punkty przed własną publicznością straciłby Arsenal. Kanonierzy od pierwszych minut atakowali bardzo głęboko cofnięte West Bromwich Albion. Kanonierzy stworzyli kilka wyśmienitych okazji zwłaszcza kwadrans po zmianie stron. Piłka trafiła nawet w słupek po strzale Alexisa Sancheza.

Wyborną sytuację mieli także goście, gdy Claudio Yacob nie wykorzystał złego wyjścia do piłki Petra Cecha i nie wpakował piłki do siatki.

Dopiero trzy minuty przed końcem gospodarze zdobyli bramkę. Po dośrodkowaniu Mesuta Oezila gola głową uzyskał Olivier Giroud. Arsenal wygrał 1:0.

Wyniki 18. kolejki Premier League:

Watford - Crystal Palace 1:1 (0:1)
0:1 - Yohan Cabaye 26'
1:1 - Troy Deeney (k.) 72'

W 37. minucie Christian Benteke (Crystal Palace) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

Arsenal - West Bromwich Albion 1:0 (0:0)
1:0 - Olivier Giroud 87'

Burnley FC - Middlesbrough 1:0 (0:0)
1:0 - Andre Gray 81'

Chelsea - AFC Bournemouth 3:0 (1:0)
1:0 - Pedro Rodriguez 24'
2:0 - Eden Hazard (k.) 49'
3:0 - Pedro Rodriguez 90+3'