Puchar Francji: Awans Toulouse FC i EA Guingamp

We wtorek odbyły się dwa pierwsze spotkania 1/4 finału Pucharu Francji. Do kolejnej rundy awansowały zespoły Toulouse FC oraz EA Guingamp. Pozostałych półfinalistów wyłonią mecze Grenoble Foot - AS Monaco oraz Stade Rennes - Rodez.

Piotr Robaczyński

W sobotę Tuluza zanotowała pierwszą porażkę w lidze od listopada. Zespół Alaina Casanovy zrehabilitował się za wpadkę w meczu z AS Monaco i we wtorek zapewnił sobie awans do następnej fazy rywalizacji o Puchar Francji. W pojedynku z Lille OSC regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia. W dogrywce obie strony zdobyły po jednym golu, a rzuty karne lepiej wykonywali gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 7:6.

W starciu drugoligowców górą byli piłkarze EA Guingamp, którzy ograli na wyjeździe CS Sedan. Podopieczni Victora Zvunki przegrywali wprawdzie od 17. minuty 0:1, ale przed przerwą doprowadzili do wyrównania, a w drugiej połowie, mimo tego iż od 57. minuty grali w osłabieniu (czerwoną kartką ukarany został Bakary Kone), jeszcze dwukrotnie udało im się pokonać golkipera gospodarzy i to oni zagrają w kolejnej rundzie rozgrywek.