Puchar Francji: siedem goli Paris Saint-Germain

W meczu 4. rundy Pucharu Francji Paris Saint-Germain pokonało SC Bastia 7:0 i wywalczył awans do kolejnej fazy tych rozgrywek. Grzegorza Krychowiaka zabrakło w składzie gospodarzy.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego spotkania i nie zawiedli. Choć trener Unai Emery dał odpocząć największym gwiazdom zespołu, to i tak paryżanie pokazali wysoką formę. Od pierwszego gwizdka dominowali gospodarze, a gracze z Korsyki mieli problem ze skonstruowaniem jakiejkolwiek akcji ofensywnej.

Na ławce rezerwowych PSG znaleźli się między innymi Julian Draxler, Angel di Maria i Edinson Cavani. Ten pierwszy na boisko wszedł w 58. minucie i tym samym zadebiutował w barwach paryskiego zespołu. Nieco później trener Emery desygnował do boju di Marię, a Cavani mecz obserwował z perspektywy ławki rezerwowych. W składzie gospodarzy zabrakło Grzegorza Krychowiaka.

PSG prowadzenie objęło w 31. minucie, kiedy to po dograniu z rzutu wolnego Lucasa Moury strzałem głową bramkarza rywali pokonał Thiago Silva. W końcówce pierwszej połowy drugiego gola dla paryżan zdobył Adrien Rabiot, który zdecydował się na świetne uderzenie z 30 metrów.

Po przerwie gospodarze byli znacznie skuteczniejsi i potwierdzili swoją dominację. Tuż po wznowieniu gry indywidualną akcję przeprowadził Christopher Nkunku i zakończył ją strzałem z 25 metrów. Kilka minut później było już 4:0, kiedy to podanie Hatema Ben Arfy na gola zamienił Thiago Motta.

W 64. minucie rzut karny na gola zamienił Lucas Moura, który wcześniej został sfaulowany w szesnastce. Brazylijczyk strzelił w prawy róg, choć bramkarz wyczuł intencję strzelca, to nie zdołał obronić tego uderzenia. W 77. minucie w polu karnym Angelowi di Marii podał Thomas Meunier, a Argentyńczyk z najbliższej odległości bez trudu zdobył bramkę. Wynik meczu w 89. minucie ustalił Draxler, który swój debiut okrasił golem.

Paris Saint-Germain - SC Bastia 7:0 (2:0)
7:0 - Julian Draxler 89'

Paris Saint-Germain: Trapp - Meunier, Marquinhos, Silva (46' Kimpembe), Kurzawa, Rabiot (58' Draxler), Motta, Matuidi, Lucas (67' di Maria), Ben Arfa, Nkunku.

SC Bastia: Vincensini - Peybernes, Marange, Keita, Bengtsson, Djiku, Mostefa, Danic, N'Gando (54' Diallo), Nangis, Saint-Maximin.

Żółte kartki: Matuidi (PSG) oraz Marange (SC Bastia).

Messi, Neymar, Suárez i ich koledzy z FC Barcelona walczą o cenne punkty z groźnym przeciwnikiem, Villarreal! Zobacz to 8 stycznia o 20:40 w Eleven Sports na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Czy Paris Saint-Germain zdobędzie Puchar Francji?