Puchar Francji: dwa gole Mariusza Stępińskiego

W meczu 4. rundy Pucharu Francji FC Nantes pokonało na wyjeździe Blois Foot 41 2:1. Dobry występ zaliczył Mariusz Stępiński, który zdobył dwa gole dla zespołu gości.

Łukasz Witczyk
Mariusz Stępiński Newspix / Fred Marvaux/Icon Sport / Na zdjęciu: Mariusz Stępiński

FC Nantes było zdecydowanym faworytem pucharowej konfrontacji z Blois Foot 41. Jednak drużyna występująca na piątym szczeblu rozgrywek postawiła Kanarkom solidny opór. Goście na prowadzenie wyszli w 22. minucie, kiedy to bramkarza rywali pokonał Mariusz Stępiński.

Blois Foot 41 wyrównało tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry gola zdobył Aboubacar Cisse. Po przerwie po raz kolejny dał o sobie znać Stępiński, który w 65. minucie strzelił drugą bramkę i zapewnił swojej drużynie awans do kolejnej rundy Pucharu Francji.

Stępiński ma już na swoim koncie 6 trafień dla FC Nantes. Trzy z nich zaliczył w Ligue 1, dwa w Pucharze Francji, a jedno w Pucharze Ligi Francuskiej.

Blois Foot 41 - FC Nantes 1:2 (1:1)
0:1 - Mariusz Stępiński 22'
1:1 - Aboubacar Cisse 45+3'
1:2 - Mariusz Stępiński 65'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)