Serie A: coraz dłuższa passa Interu Mediolan. Dublet Ivana Perisicia w Udine

Dwa gole Ivana Perisicia dały Interowi Mediolan zwycięstwo 2:1 na stadionie Udinese Calcio w 19. kolejce Serie A. To piąta wygrana zespołu Stefano Pioliego z rzędu.

Radość piłkarzy Interu Mediolan PAP/EPA / EPA/DANIEL DAL ZENNARO / Radość piłkarzy Interu Mediolan
Więcej impetu po przerwie świątecznej mieli piłkarze Udinese Calcio. Ich akcje wyglądały na konkretniejsze, czego dowodem były trzy strzały celne i cztery chybione. Przed przerwą Inter Mediolan oddał ponad dwa razy mniej. Efektem przewagi zespołu z północy Włoch była bramka Jakuba Jankto w 17. minucie. Czech przedarł się lewym skrzydłem obok bezradnego Danilo D'Ambrosio i uderzył celnie.

Inter zaskoczył golem na 1:1 do szatni. Pierwszym jego piłkarzem, który zaczął biegać nie tam, gdzie rywali pełno, a tam gdzie ich brakowało, był Ivan Perisić. W doliczonym czasie strzelił płasko po podaniu Mauro Icardiego. Argentyńczyk zanotował szóstą asystę w sezonie. Biorąc pod uwagę, że lider klasyfikacji strzelców zdobył również 14 goli, maczał palce przy 20 z 32 bramek Interu w sezonie.

Bezpośrednio po przerwie było gorąco. Akcja za akcje, niewiele gry w środku pola. Pozycje, jakie mieli Banega, Zapata oraz Joao Mario pozwalały śmiało myśleć o wyjściu na prowadzenie. Wymienieni nie skoncentrowali się przy strzale, przez co długo utrzymywał się kompromisowy wynik. Dopiero w 86. minucie dał o sobie znać po raz drugi król końcówek. Ivan Perisić główkował na 2:1 dla Interu po dośrodkowaniu Joao Mario. W doliczonym czasie najskuteczniejszy piłkarz meczu mógł bez pośpiechu opuścić boisko.

Inter zwyciężył po raz piąty z rzędu i przerwał podobną passę piłkarzom Udinese Calcio. Drużyna z Mediolanu zbliża się do czołówki Serie A.

Udinese Calcio - Inter Mediolan 1:2 (1:1)
1:0 - Jakub Jankto 17'
1:1 - Ivan Perisić 45'
1:2 - Ivan Perisić 86'

Udinese: Orestis Karnezis - Silvan Widmer, Danilo, Felipe, Samir - Seko Fofana, Sven Kums (63' Emil Hallfredsson), Jakub Jankto - Rodrigo de Paul (72' Stipe Perica), Duvan Zapata, Cyril Thereau (80' Ryder Matos).

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Miranda, Jeison Murillo, Cristian Ansaldi - Marcelo Brozović, Geoffrey Kondogbia (84' Eder) - Antonio Candreva, Ever Banega (57' Joao Mario), Ivan Perisić (90' Marco Andreolli) - Mauro Icardi.

Żółte kartki: Thereau, Jankto, Fofana (Udinese) oraz Kondogbia, Brozović (Inter).

Sędzia: Daniele Doveri.