Serie A: Wojciech Szczęsny zachował czyste konto. Rzymianie mieli szczęście

Piłkarze AS Roma zwyciężyli 1:0 z Genoa CFC w 19. kolejce Serie A, a jedyna bramka była samobójcza. Inna drużyna z Rzymu - Lazio wygrała z FC Crotone dzięki trafieniu w 90. minucie.

PAP/EPA / EPA/SIMONE ARVEDA
Pierwsza połowa była pechowa dla zawodników Genoa CFC. W 3. minucie Mattia Perin uratował ich po strzałach Edina Dzeko oraz Radji Nainggolana, ale zarazem ucierpiał. Kontuzja uniemożliwiła Perinowi pozostanie na boisku. Nie minął kwadrans, a bramki gospodarzy pilnował rezerwowy Eugenio Lamanna.

Lamanna miał czas na dokończenie rozgrzewki, bo choć AS Roma atakowała częściej, nie oddawała wielu celnych strzałów. Pewnie zachowałby czyste konto przed przerwą, gdyby nie pech, który ciągnął się za jego zespołem. W 36. minucie Armando Izzo strzelił gola samobójczego zamiast przeciąć dośrodkowanie Emersona Palmieriego w kierunku Diego Perottiego.

Bramki stołecznego zespołu pilnował Wojciech Szczęsny i nie stawał przed dużymi wyzwaniami. Dobrze funkcjonowała obrona rzymian dowodzona przez Federico Fazio. O tym, że Polak musi zachować koncentrację przypomniał w 55. minucie Darko Lazović, którego uderzenie poleciało blisko słupka. W końcówce Polak miał więcej pracy i pokazał kilka nietuzinkowych interwencji.

AS Roma nie miała bezpiecznej przewagi. Próbowała ją powiększyć. Edin Dzeko uderzył z bliska w słupek po dośrodkowaniu Radji Nainggolana, a w 63. minucie huknął w boczną siatkę. Przez nieskuteczność Bośniaka stołeczna drużyna pilnowała do końca skromnego prowadzenia 1:0. Dzięki wywalczonym ostatecznie trzem punktom pozostała wiceliderem Serie A.

Szczęśliwe zwycięstwo odniosła druga drużyna z wiecznego miasta. Lazio Rzym pokonało 1:0 FC Crotone dzięki bramce Ciro Immobile w 90. minucie. Bez problemu i efektownie wygrali 4:1 piłkarze Atalanty Bergamo z Chievo Werona, a w pojedynku US Sassuolo z Chievo Werona było bezbramkowo.

Mecz Pescara Calcio z ACF Fiorentina odwołano wcześniej z powodu opadów śniegu. Na murawie zalegała warstwa białego puchu.

Genoa CFC - AS Roma 0:1 (0:1)
0:1 - Armando Izzo (sam.) 36'

Genoa: Mattia Perin (9' Eugenio Lamanna) - Ezequiel Munoz, Nicolas Burdisso, Armando Izzo - Diego Laxalt, Isaac Cofie, Luca Rigoni, Darko Lazović (78' Mauricio Pinilla) - Lucas Ocampos, Nikola Ninković (62' Edenilson), Giovanni Simeone.

Roma: Wojciech Szczęsny - Antonio Ruediger, Federico Fazio, Juan Jesus - Bruno Peres (85' Kostas Manolas), Daniele De Rossi, Kevin Strootman, Emerson Palmieri - Radja Nainggolan (88' Leandro Paredes), Diego Perotti (78' Stephan El Shaarawy), Edin Dzeko.

Żółte kartki: Cofie, Ocampos (Genoa) oraz Ruediger, De Rossi, Strootman, Fazio (Roma).

Sędzia: Nicola Rizzoli.

Chievo Werona - Atalanta Bergamo 1:4 (0:3)
0:1 - Alejandro Gomez 4'