Puchar Ligi Angielskiej: dobra zaliczka Manchesteru United

Manchester United nie zachwycił w półfinałowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej z Hull City, ale wygrał 2:0 i przed rewanżem na KC Stadium jest w dobrej sytuacji. Czerwone Diabły zwyciężyły po raz dziewiąty z rzędu.

Bartosz Zimkowski
Getty Images / Shaun Botterill
W silnym zestawieniu wyszedł w tym meczu Manchester United. To już półfinał, więc Jose Mourinho nie zamierza odpuszczać - tym bardziej, że z Chelsea trzykrotnie sięgał po Puchar Ligi Angielskiej.

Na swoją 250. bramkę w barwach Manchesteru United polował Wayne Rooney. Gdyby Anglik trafił do siatki, to zostałby samodzielnym liderem wszech czasów najlepszych strzelców Czerwonych Diabłów. Na trybunach nie mogło rzecz jasna zabraknąć Sir Bobby'ego Charltona, który - tak jak Rooney - uzyskał 249 goli.

Jednak tego wieczoru kapitan MU nie skierował futbolówki do siatki, chociaż miał genialną sytuację. W drugiej połowie otrzymał długie podanie od Paula Pogby, wpadł w pole karne i z prawej strony oddał bardzo silny strzał w kierunku dalszego słupka. Pomylił się nieznacznie.

Na pierwszego gola gospodarze musieli czekać do 56. minuty. Antonio Valencia dośrodkował w pole karne, gdzie Mchitarjan głową zgrał futbolówkę, a z dwóch metrów do siatki wpakował ją Juan Mata.

Drugiego gola uzyskał Marouane Fellaini, który na boisku zastąpił Matę. Belg otrzymał podanie na piąty metr od Matteo Darmiana i strzałem głową postawił kropkę nad "i".

Manchester United wygrał 2:0 i jest w dobrej sytuacji przed rewanżem na KC Stadium, który odbędzie się 26 stycznia.

Manchester United - Hull City 2:0 (0:0)
1:0 - Juan Mata 56'
2:0 - Marouane Fellaini 87'

Man Utd: de Gea - Valencia, Jones, Smalling, Darmian - Herrera, Pogba - Mata (79' Fellaini), Rooney (59' Martial), Mkhitaryan (71' Lingard) - Rashford.

Hull City: Jakupović -  Meyler, Robertson, Maguire, Huddlestone - Clucas, Mason, Henriksen (19' Hernandez), Tymon (90+1' Weir), Snodgrass - Diomande (74' Maloney).

Żółte kartki: Harry Maguire (Hull).

Sędzia: Kevin Friend.