Znakomity występ Pawła Wszołka, Polak wypracował gola dla Queens Park Rangers

Wyborną dyspozycję zademonstrował w czwartkowym meczu 26. kolejki The Championship Paweł Wszołek. Polak wypracował gola, a jego Queens Park Rangers sprawiło dużą niespodziankę, wygrywając na wyjeździe z Reading FC 1:0.

Szymon Mierzyński
Paweł Wszołek Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: Paweł Wszołek
Ekipa Jaapa Staama zajmuje 3. miejsce i bije się o awans, podczas gdy londyńczycy walczą w dolnej połowie tabeli, ale tej różnicy w ogóle nie było widać.

Decydująca bramka padła w 28. minucie. Paweł Wszołek przeprowadził akcję prawym skrzydłem, przytomnie wycofał piłkę na 16. metr, skąd Ryan Manning dograł do Jamiego Mackiego i ten łatwo pokonał Aliego Al-Habsiego.

Polak, który wystąpił w pełnym wymiarze czasowym, spisywał się w czwartek doskonale. Przechodziły przez niego niemal wszystkie akcje Queens Park Rangers i gdyby podopieczni Iana Hollowaya pokazali lepszą skuteczność, to nasz reprezentant mógłby zakończyć rywalizację z kilkoma asystami.

Reading wypadło zaskakująco słabo. Dopiero w końcowej fazie meczu dwa groźne strzały głową oddał Yann Kermorgant i najpierw gości uratowała poprzeczka, a przy drugiej próbie piłka poleciała obok słupka.

Zespół z Londynu utrzymał skromne prowadzenie do końca i ma teraz 32 punkty. Jego przewaga nad strefą spadkową wynosi osiem oczek.

Reading FC - Queens Park Rangers 0:1 (0:1)
0:1 - Jamie Mackie 28'

Czy Paweł Wszołek poradziłby sobie w Premier League?