Primera Division: szybki gol i męki. Atletico nie zachwyciło, ale wygrało

To miał być spacerek. Na Estadio Vicente Calderon Atletico Madryt miało gładko ograć Real Betis. Mimo szybko strzelonej bramki podopieczni Diego Simeone niemiłosiernie się męczyli. Ostatecznie jednak wygrali 1:0.

Dominik Polesiński
PAP/EPA / JUANJO MARTIN

Był to kolejny mecz, w którym Atletico Madryt nie pokazało nic specjalnego, a mimo to dopisało punkty. Podopieczni Diego Simeone co prawda szybko zdominowali Real Betis, ale werwy w wyprowadzaniu akcji wystarczyło im na zaledwie 20 minut. Okres przewagi został udokumentowali golem. Po dograniu Sime Vrsaljko z prawego skrzydła akcję na dalszym słupku na wślizgu zamknął Nicolas Gaitan. Nie pomogła interwencja Ryana Donka. Dla Argentyńczyka to trzeci gol w Primera Division. Później z każdą kolejną minutą groźniejsi byli goście. Oddali kilka celnych strzałów, które za każdym razem stopował Miguel Angel Moya.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Gra gospodarzy nie porywała, a Betis szukał swojej szansy. Na gola polował najlepszy strzelec Ruben Castro, ale wszystkie jego próby obronił bramkarz. Czy to rzut wolny, czy strzał z wypracowanej pozycji, Moya był tego dnia bezbłędny.

Atletico strasznie się męczyło. Publiczność na Estadio Vicente Calderon traciła cierpliwość. Gwizdano, ale finalnie pojawiły się oklaski. Gospodarze wygrali trzeci mecz z rzędu nie tracąc przy tym gola.

Atletico Madryt - Real Betis 1:0 (1:0)
1:0 - Nicolas Gaitan 9'

Atletico Madryt: Miguel Angel Moya - Sime Vrsaljko, Diego Godin, Stefan Savić, Filipe Luis, Gabi, Koke, Saul Niguez, Nicolas Gaitan (63' Yannick Ferreira Carrasco), Antoine Griezmann (90+2' Jose Maria Gimenez), Fernando Torres (70' Kevin Gameiro).

Real Betis: Antonio Adan - Cristiano Piccini, German Pezzella, Ryan Donk, Jose Carlos (70' Matias Nahuel), Riza Durmisi, Darko Brasanac (66' Joaquin), Jonas Martin, Daniel Ceballos, Alex Alegria (82' Roman Zozulja), Ruben Castro.

Żółte kartki: Piccini, Alegria, Ceballos (Betis).

Sędzia: Carlos Clos Gomez.

Czy Atletico Madryt nawiąże w tym sezonie walkę o mistrzostwo?