Holandia: czwarty gol Mateusza Klicha

W niedzielnym meczu 18. kolejki Eredivisie Twente Enschede Mateusza Klicha uległo 1:3 Vitesse Arnhem. Polak zdobył dla swojego zespołu honorową bramkę.

Maciej Kmita
PAP
Vitesse już po 47 minutach prowadziło z Twente 3:0, a Mateusz Klich rozmiary porażki zmniejszył w ostatnim kwadransie, gdy wykorzystał rzut karny.

To czwarty gol strzelony przez Klicha w bieżącym sezonie i czwarty strzelony z rzutu karnego. 27-latek tradycyjnie rozegrał pełne 90 minut - odkąd trafił do Twente, nie opuścił ani minuty w żadnym meczu Eredivisie i Pucharu Holandii.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Vitesse przeskoczyło Twente w ligowej tabeli i zepchnęło drużynę Polaka na 8. miejsce.

Vitesse Arnhem - FC Twente 3:1 (2:0)
1:0 - Baker 13'
2:0 - van Wolfswinkel 39'
3:0 - Rashica 47'
3:1 - Klich (k.) 77'

Hit weekendu: Real Madryt, lider LaLiga Santander, w starciu z wiceliderem, Sevilla FC! Zobacz to 15 stycznia o 20:40 w kanale Eleven na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Toya czy Netia.

Czy Mateusz Klich zasłużył na powrót do reprezentacji Polski?