Sparingowo: strzelanina! 10 bramek w meczu Cracovii

Aż 10 bramek padło w pierwszym zimowym sparingu Cracovii. Zespół Jacka Zielińskiego zremisował z III-ligową Garbarnią Kraków 5:5.

Maciej Kmita
PAP / Stanisław Rozpędzik
Pasy wznowiły treningi 9 stycznia, podczas gdy Garbarnia pierwszy po zimowej przerwie trening przeprowadziła dopiero we wtorek. III-ligowiec objął prowadzenie już w 30. sekundzie gry za sprawą Michała Góreckiego, a bramkową akcję Garbarni rozpoczęła strata Huberta Wołąkiewicza.

Pasy stosunkowo szybko ułożyły mecz po swojej myśli i po 22 minutach prowadziły 2:1 po golach Mateusza Cetnarskiego i Tomasa Vestenicky'ego, ale na przerwę to Garbarnia schodziła z podniesioną głową, ponieważ Grzegorza Sandomierskiego dwukrotnie pokonał Krzysztof Kalemba.

Tuż po zmianie stron do wyrównania doprowadził Mateusz Szczepaniak, ale Garbarnia odpowiedziała dwoma ciosami i od 53. minuty prowadziła już 5:3. Honor ekipy z Kałuży 1 uratował Krzysztof Piątek, który dubletem zapewnił Pasom remis.

Kolejne mecze sparingowe Cracovia rozegra już podczas obozu w Hiszpanii. Rywalami Pasów będą Szachtar Donieck, Zenit Sankt Petersburg i SV Ried.

Skład Cracovii:

I połowa: Sandomierski - Kanach, Wołąkiewicz, Polczak, Diego - Covilo, Dimun, Cetnarski - Steblecki, Jendrisek, Vestenicky.

II połowa: Smoleń - Deleu, Litauszki, Malarczyk, Brzyski - Wójcicki, Dąbrowski, Budziński, Mihalik - Szczepaniak, Piątek.

Cracovia awansuje do grupy mistrzowskiej po sezonie zasadniczym?