Sparingowo: Jagiellonia Białystok przegrała z Rumunami

W pierwszym sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Jagiellonia Białystok przegrała 0:1 z CSM Politehnica Iasi - dziewiątym zespołem rumuńskiej ekstraklasy.

Maciej Kmita
PAP / PAP/Andrzej Grygiel
Spotkanie zostało rozegrane w Turcji, gdzie lider Lotto Ekstraklasy przebywa na zgrupowaniu. Jedyna bramka meczu padła w 57. minucie po rzucie karnym podyktowanym za faul Dawida Szymonowicza.

Trener Michał Probierz w trakcie spotkania skorzystał z usług aż 26 zawodników. W barwach białostockiego klubu zadebiutował pozyskany z VfL Bochum Arvydas Novikovas.

Jagiellonia będzie przebywała w Turcji aż do 5 lutego. Przed powrotem do Polski lider ekstraklasy zagra jeszcze z Ludogorcem Razgrad (21.01), Alanyasporem (24.01), Dinamem Tbilisi (28.01), Terekiem Grozny (31.01) i Spartakiem Trnava (04.02).

Jagiellonia Białystok - CSM Politehnica Iasi 0:1 (0:1)
0:1 - Cristea (k.) 57'

Składy Jagiellonii:

I połowa: Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Guti, Piotr Tomasik - Przemysław Mystkowski, Rafał Grzyb, Jacek Góralski, Konstantin Vassiljev, Arvydas Novikovas - Fedor Cernych.

II połowa: Damian Węglarz - Paweł Olszewski (64' Luka Asatiani), Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Michał Domański (64' Damian Grabowski), Jakub Tabor (64' Emil Łupiński), Damian Szymański, Karol Świderski, Dmytro Chomczenowskyj - Patryk Klimala (78' Michał Domański).

Jagiellonia Białystok zostanie mistrzem Polski 2017?