Puchar Króla: Atletico Madryt rozbiło SD Eibar

W pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Króla Atletico Madryt pokonało przed własną publicznością SD Eibar 3:0. Gole dla gospodarzy strzelili Antoine Griezmann, Angel Correa i Kevin Gameiro.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / JUANJO MARTIN

Przed meczem Diego Simeone odważnie zapowiadał, że już w pierwszym meczu chce rozstrzygnąć kwestię awansu do półfinału Copa del Rey. Argentyński szkoleniowiec nie rzucił słów na wiatr, choć Atletico długo się rozpędzało. Gospodarze od pierwszego gwizdka mieli dużą przewagę nad baskijskim zespołem, ale defensywa gości unikała błędów i na niewiele pozwalała rywalom.

Tak było do 28. minuty. Wówczas to fatalny błąd popełnił Yoel Rodriguez. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkarz SD Eibar wyszedł w pole, ale ubiegł go Jose Maria Gimenez, który wygrał pojedynek główkowy. Piłka minęła bezradnego bramkarza, a siatki skierował ją Antoine Griezmann. Do przerwy obraz gry nie uległ zmianie, Atletico przeważało i próbowało stwarzać sobie kolejne sytuacje.

W 60. minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie. Świetnym zagraniem w kierunku Yannicka Ferreiry Carrasco popisał się Filipe Luis. Carrasco ruszył z akcją, ale jego dwa strzały zostały zablokowane. Przy dobitce Angela Correi goście nie mieli już najmniejszych szans.

Chwilę później było już 3:0 dla Atletico. Madrytczycy wykorzystali bierną postawę rywali w defensywie, w polu karnym rywali wymienili trzy podania głowami i piłkę z najbliższej odległości do siatki skierował niepilnowany Kevin Gameiro.

Po dwóch straconych golach goście byli tylko tłem dla przeciwników. SD Eibar sprawiało wrażenie oczekiwania na końcowy gwizdek. Gościom trudno było skonstruować jakąkolwiek sytuację pod bramką przeciwnika. Miguel Angel Moya miał tego dnia bardzo mało pracy.

Atletico Madryt - SD Eibar 3:0 (1:0)
1:0 - Antoine Griezmann 28'
2:0 - Angel Correa 60'
3:0 - Kevin Gameiro 67'

Atletico Madryt: Moya - Juanfran, Gimenez, Savić, Felipe Luis - Koke, Gaitan (76' Godin), Saul Niguez - Carrasco (66' Gabi), Griezmann, Correa (63' Gameiro).

SD Eibar: Yoel - Galvez, Lejeune, Capa - Bebe, Rivera, Escalante (74' Sarriegui), Inui (65' Luna) - Ruben Pena, Fran Rico - Adrian (65' Enrich).

Żółte kartki: Niguez (Atletico Madryt) oraz Escalante (SD Eibar).

Czy Atletico Madryt zdobędzie Puchar Króla?