Sparingowo: wysoka wygrana Ruchu Chorzów nad Odrą Opole

W meczu sparingowym rozgrywanym w Rybniku-Kamieniu piłkarze Ruchu Chorzów 5:1 pokonali 3. zespół II ligi Odrę. Opolanie aktualnie przebywają na zgrupowaniu na Górnym Śląsku.

Michał Piegza
PAP / Andrzej GrygiEl
Sparing: Ruch Chorzów 5:1 (2:0) Odra Opole W drugim meczu sparingowym podczas przygotowań do rundy wiosennej piłkarze Ruchu Chorzów odnieśli pierwsze zwycięstwo.

Niebiescy w Rybniku-Kamieniu zmierzyli się z Odrą Opole, która przebywa na zgrupowaniu w tamtejszym ośrodku treningowym.

Już pierwsza akcja chorzowian zakończyła się trafieniem. Łukasz Moneta wykorzystał dogranie Kamila Mazka. Na 2:0 podwyższył Eduards Visnakovs. Łotysz wykończył dośrodkowanie testowanego w Ruchu Chorwata Marko Dinjara.

Kolejne gole padły po przerwie. Trzecią bramkę z rzutu karnego zdobył Łukasz Surma, a czwartego wyróżniający się jesienią w drugiej drużynie Kamil Słoma. Honor Odry uratował w 82. minucie Bartosz Sobczyński. Ostatnie słowo należało do Ruchu. Na 5:1 wynik gry ustalił Jakub Arak.

W poniedziałek chorzowianie wylatują na dziesięciodniowe zgrupowanie do hiszpańskiego Benicasimi.

Ruch Chorzów:

I połowa: Hrdlicka - Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Dinjar - Mazek, Urbańczyk, Lipski, Moneta - Visnakovs, Niezgoda.

II połowa: Miszczuk - Komarnicki, Cichocki, Oleksy, Pazio - Przybecki, Surma, Walski, Nowak, Słoma - Arak.

Odra Opole:

I połowa: Kowalczyk - Trznadel, Kowalski, Bodzioch, Brusiło, Peroński, Mateusz Gancarczyk, Waldemar Gancarczyk, Wodecki, Niemczyk, Stasiowski.

II połowa: Ziarko - Sobczyński, Grądowski, Przystalski, Winiarczyk - Wrzesień, Sypek, Nowak, Bryłka, Marek Gancarczyk - Wolny.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!