Puchar Ligi: PSG rozgromiło drużynę Lewczuka, cudowne gole Di Marii i Cavaniego

Bez niespodzianki w pierwszym półfinale Pucharu Ligi Francuskiej. Girondins Bordeaux - z Igorem Lewczukiem w podstawowym składzie - przegrało u siebie z Paris Saint-Germain 1:4. Piękne gole zdobyli Angel di Maria i Edinson Cavani.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA
Do przerwy Żyrondyści zdołali wywalczyć remis 1:1, ale to nie był sprawiedliwy wynik, bo ekipa Jocelyna Gourvenneca była słabsza, w dodatku bramkę zdobyła w sposób nieprawidłowy. Zaczęło się jednak od cudownego trafienia Angela di Marii. W 19. minucie Argentyńczyk huknął z rzutu wolnego w taki sposób, że piłka odbiła się od wewnętrznej części poprzeczki i wpadła do siatki.

Paryżanie prowadzili i wydawało się, że nic im nie zagraża. Mieli też kilka okazji, by podwyższyć wynik. Zabrakło im jednak skuteczności i stracili zaliczkę. Sędzia Clement Turpin nie dostrzegł, że Francois Kamano znajduje się na spalonym, po jego próbie piłka odbiła się od Thiago Silvy i do pustej bramki skierował ją Diego Rolan.

Druga połowa zaczęła się dość spokojnie, lecz po pierwszym kwadransie mistrz Francji przyspieszył i ostatecznie rozbił rywala aż 4:1. Najpierw dublet skompletował Edinson Cavani, który wykorzystał podania Lucasa Moury i Marquinhosa. Bardzo ładne było zwłaszcza pierwsze trafienie Urugwajczyka, który uderzył bez zastanowienia i piłka wpadła do siatki odbijając się po drodze od poprzeczki.

Wynik ustalił natomiast Di Maria. W tej akcji też było na co popatrzeć, bo były zawodnik Realu Madryt przymierzył sprzed pola karnego wręcz perfekcyjnie.

Igor Lewczuk spędził na boisku 90 minut. Nie był to olśniewający występ Polaka, choć trudno mu przypisać poważne błędy przy golach. Bardziej zawalili koledzy, m. in. Nicolas Pallois, który kompletnie nie nadążał za Cavanim. Grzegorza Krychowiaka we wtorek nie zobaczyliśmy, bo ze względu na uraz kolana znalazł się poza osiemnastką PSG.

W finale Pucharu Ligi Francuskiej zespół Unaia Emery'ego zagra ze zwycięzcą środowego meczu AS Monaco - AS Nancy Lorraine.

Girondins Bordeaux - Paris Saint-Germain 1:4 (1:1)
0:1 - Angel di Maria 19'
1:1 - Diego Rolan 32'
1:2 - Edinson Cavani 60'
1:3 - Edinson Cavani 74'
1:4 - Angel di Maria 81'

Girondins Bordeaux: Jerome Prior - Milan Gajić, Igor Lewczuk, Nicolas Pallois (67' Jaroslav Plasil), Maxime Poundje, Gregory Sertic, Jeremy Toulalan, Valentin Vada (83' Abdou Traore), Malcom (67' Jeremy Menez), Diego Rolan, Francois Kamano.

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Thomas Meunier, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell, Marco Verratti (79' Christopher Nkunku), Adrien Rabiot, Blaise Matuidi, Lucas Moura (88' Alec Georgen), Edinson Cavani (82' Hatem Ben Arfa), Angel di Maria.