Puchar Ligi: prezent od bramkarza wprowadził Monaco do finału. Glik tylko patrzył

AS Monaco pokonało AS Nancy Lorraine 1:0 i zagra w finale Pucharu Ligi. Zwycięstwo przyszło w mękach, a o wszystkim zdecydował koszmarny błąd bramkarza. Kamil Glik przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Dominik Polesiński
Getty Images / Shaun Botterill

Trwał doliczony czas pierwszej połowy. W zasadzie było już po nim. Bramkarz AS Nancy myślami był już chyba w szatni. Trudno wyjaśnić to co zrobił. Piłkę piętą wysoko zagrał Jemerson i przez nikogo nieatakowany Assembe powinien spokojnie ją chwycić. Trudno wytłumaczyć w jaki sposób futbolówka wymknęła mu się z rąk. Stojący za nim Radamel Falcao musiał z tego skorzystać. Takich prezentów nie dostaje się często. Strzał głową do pustej bramki zagwarantował AS Monaco prowadzenie i dobre humory przed drugą odsłoną.

Goście rozgrywali dobry mecz, nie pozwalając rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Lekcje z listopada zostały odrobione. Wówczas w ligowej potyczce przegrali na Stade Louis II aż 0:6. Wynik z pierwszych 45 minut zmuszał ich do podjęcia ryzyka i zaatakowania.

Okazji nie brakowało. W dogodnych sytuacjach pudłowali Anthony Koura i Julien Cetout. Pluć w brodę może sobie pluć zwłaszcza ten drugi. Pomocnik wymienił szybkie podania z Diarrą i stanął sam przed bramkarzem. Został lekko odepchnięty, ale upadając zdołał jeszcze oddać strzał. Piłka przeleciała jednak tuż obok słupka.

Najlepszą okazję na doprowadzenie do remisu miał jednak w 80. minucie Anthony Robic. Rezerwowy, który na boisku pojawił się chwilę wcześniej przestrzelił z kilku metrów. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

Nie było spodziewanego pogromu. Były męki i ciężki bój przez całe spotkanie. Ostatecznie jednak gospodarze dowieźli wygraną do końca i to oni zagrają w finale przeciwko Paris Saint-Germain. Kamil Glik nie pojawił się na boisku. Grę kolegów obserwował z ławki rezerwowych.

AS Monaco - AS Nancy Lorraine 1:0 (1:0)
1:0 - Radamel Falcao 45+2'

AS Monaco: Danijel Subasić - Jemerson, Andrea Raggi, Djibril Sidibe, Almamy Toure, Tiemoue Bakayoko, Joao Moutinho, Thomas Lemar, Bernardo Silva (68' Fabinho), Kylian Mbappe Lottin (88' Benjamin Mendy), Radamel Falcao (77' Valere Germain).

AS Nancy Lorraine: Guy N'Dy Assembe - Joffrey Cuffaut, Modou Diagne, Tobias Badila, Vincent Muratori, Alou Diarra (76' Faitout Maouassa), Diallo Guidileye, Julien Cetout, Issiar Dia (66' Anthony Robic), Anthony Koura (74' Abdou Coulibaly), Maurice Dale.

Żółte kartki: Moutinho, Lemar (Monaco) oraz Badila, Muratori, Robic (Nancy).

Sędzia: Ruddy Buquet.

Kto wygra w finale Pucharu Ligi Francuskiej?