Sparingowo: Rumuni za mocni dla Korony

W swoim pierwszym meczu kontrolnym podczas zgrupowania na Cyprze piłkarze Korony przegrali ze zdobywcą pucharu Rumunii CFR Cluj 0:1. Kielczanie cały czas czekają na sparingowe zwycięstwo w ramach zimowych przygotowań.

Sebastian Najman

Koroniarze w piątkowym meczu kontrolnym mieli swoje sytuacje, prezentując fragmentami niezłą grę, ale nie pierwszy raz w trakcie okresu przygotowawczego brakowało im postawienia kropki nad "i". O porażce z przedstawicielem rumuńskiej ekstraklasy przesądziła bramka Bryana Nouviera z 67. minuty.

Dla zespołu Macieja Bartoszka był to czwarty sparing w ramach zimowych treningów. Wcześniej kielczanie zremisowali z Wartą Poznań (0:0) i Stalą Mielec (1:1) oraz przegrali z Chojniczanką Chojnice (2:3).

Przed powrotem do stolicy woj. świętokrzyskiego złocisto-krwiści zmierzą się jeszcze z Atlantasem Kłajpeda i FK Cukaricki (oba mecze 30 stycznia) oraz Partizanem Belgrad (2 lutego).

Korona Kielce - CFR Cluj 0:1 (0:0)
0:1 - Bryan Nouvier 67'

Skład Korony: (I połowa) Michal Pesković - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek, Elhadji Pape Diaw, Rafał Grzelak - Dani Abalo, Jakub Żubrowski, Mateusz Możdżeń, Nabil Aankour, Miguel Palanca - Maciej Górski. (II połowa) Michal Pesković (80' Leonid Otczenaszenko) - Vladislavs Gabovs, Maciej Załęcki, Elhadji Pape Diaw, Ken Kallaste - Tomasz Zając (77' Jakub Kotarzewski), Jakub Mrozik, Marcin Cebula, Jacek Kiełb, Adrian Uniat (77' Siergiej Pilipczuk) - Michał Smolarczyk (73' Mohamed Essam).

Czy Korona Kielce utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?