PNA: rzuty karne wyłoniły drugiego półfinalistę. Pech gwiazdy Liverpoolu

Kamerun został drugim półfinalistą Pucharu Narodów Afryki w konkursie rzutów karnych pokonując Senegal. "Jedenastki" nie potrafił wykorzystać gwiazdor Liverpoolu Sadio Mane. W regulaminowym czasie nie padły gole.

Michał Piegza
Piłka nożna / Piłka nożna
Senegal miał łatwo rozprawić się z Kamerunem i wejść do strefy medalowej.

Od początku meczu Lwy Terangi przeważały, ale niewiele z tego wynikało. Im dłużej trwała pierwsza część, tym więcej do powiedzenia mieli rywale, którzy w 36. minucie powinni prowadzić. Benjamin Moukandjo urwał się obronie Senegalu, wpadł w pole karne, ale jego uderzenie z ostrego kąta obronił bramkarz.

Po zmianie stron ponownie początkowo więcej do powiedzenia miał Senegal. W 53. minucie powinno być 1:0. Niemal z końcowej linii dośrodkował Sadio Mane, do piłki doszedł Mame Diuof, ale jego strzał głową z trudnej pozycji instynktownie odbił bramkarz.

W tej części, podobnie jak w pierwszej, im bliżej było końca, tym Kamerun był groźniejszy. W 67. minucie Moukandjo przejął odbitą piłkę i mając przed sobą tylko bramkarza Senegalu nie potrafił zdobyć gola. Abdoulaye Diallo popisał się kapitalną interwencją. W końcówce regulaminowego czasu piłkę meczową miał Mane, który dobijał strzał Moussy Sow, ale Senegalczyk nie trafił w bramkę.

Podczas dogrywki zespoły szanowały piłkę, nie forsowały tempa meczu i czekały na rzuty karne. W 105. minucie Moukandjo uderzał z siedmiu metrów, jednak Diallo popisał się kapitalną paradą.

W rzutach karnych pomylił się tylko Sadio Mane. W piątej serii zawodnik Liverpoolu uderzył w środek bramki i Fabrice Ondoa rzucając się w swój prawy róg zdołał odbić piłkę. Jako ostatni uderzał Vincent Aboubakar, który potężnym strzałem nie dał szans Diallo i zapewnił Kamerunowi grę o medale.

Półfinały rozegrane zostaną 1 i 2 lutego.

Senegal - Kamerun 0:0 k. 4:5