Bastian Schweinsteiger bohaterem. "Powrót legendy"

Bastian Schweinsteiger był bohaterem niedzielnego meczu z Wigan Athletic (4:0). Internauci piszą o "powrocie legendy" i świetnym spotkaniu piłkarza, który "został nawet usunięty z klubowego zdjęcia".

Karol Borawski
Bastian Schweinsteiger przed pożegnalnym meczem w reprezentacji Niemiec PAP/EPA / Federico Gambarini / Bastian Schweinsteiger przed pożegnalnym meczem w reprezentacji Niemiec

Jeszcze niedawno trudno było oczekiwać, że Schweinsteiger odegra jakąkolwiek rolę w Manchesterze United. Odsunięty od pierwszego zespołu, usunięty z klubowego zdjęcia, wydawał się oczekiwać swojego końca na Old Trafford.

Były reprezentant Niemiec dostał szansę w niedzielnym spotkaniu IV rundy Pucharu Anglii z Wigan Athletic i pokazał się z bardzo dobrej strony. W 44 minucie zaliczył asystę przy golu Marouane Fellainiego, a w 81 minucie efektownym uderzeniem ustalił wynik na 4:0.

Po spotkaniu na Twitterze pojawiło się wiele komentarzy na temat niemieckiego pomocnika.

"Bastian Schweinsteiger zaliczył tyle samo goli (1) i asyst (1) co we wcześniejszych 33 meczach dla Man Utd" - napisał specjalizujący się w statystykach "OptaJoe".

"Został pierwszym Niemcem, który zdobył gola dla ManUtd na Old Trafford. Piłkarz klasy światowej" - dodał "UtdWay".

"Bastian Schweinsteiger zaliczył pierwszy od roku występ dla Manchesteru United. 1 gol. 1 asysta. Legenda powróciła!!" - napisał "Footy Jokes".

"Nie był nawet dołączony do klubowej fotografii. Teraz zaczął od pierwszej minuty, zaliczył asystę i strzelił gola" - cieszy się "ManUnitedWorld".

Manchester United wygrał po golach Fellainiego, Chrisa Smallinga, Henricha Mchitarjana i Schweinsteigera. Zespół prowadzony przez Jose Mourinho awansował do V rundy Pucharu Anglii.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Bastian Schweinsteiger powinien otrzymywać więcej szans gry?