Serie A: wstydliwy remis SSC Napoli. Asysta Zielińskiego, dramat bramkarza

SSC Napoli zremisowało 1:1 z US Palermo w 22. kolejce Serie A. Piotr Zieliński wszedł na boisko w 54. minucie i asystował przy golu Driesa Mertensa. Thiago Cionek spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

PAP/EPA / PAP/EPA/CIRO FUSCO
Piłkarze spóźnili się z rozpoczęciem meczu osiem minut. Gospodarze jeszcze o kilka następnych, ponieważ zanim złapali rytm, ekspresowo i niespodziewanie stracili gola. US Palermo przeniosło grę na drugą stronę boiska po rzucie rożnym, a strzał głową na 1:0 oddał Ilija Nestorovski po dośrodkowaniu Andrei Rispoliego. Pod względem dramaturgii mecz ułożył się rewelacyjnie, zapachniało niespodzianką.

Napoli musiało zaatakować, a przyjezdni stłoczyli się w jedenastu na własnej połowie i sporadycznie straszyli kontratakiem. Ich liderem był do czasu Josip Posavec. Najpierw bramkarz odbił na poprzeczkę strzał Driesa Mertensa, a następnie przeciął dośrodkowania Lorenzo Insigne oraz Jose Callejona.

Maurizio Sarri zastanawiał się nad wprowadzeniem Piotra Zielińskiego, którego początkowo posadził na ławce i którego stać na kreatywne, nieszablonowe podanie. Wśród rezerwowych US Palermo był z kolei Thiago Cionek, a Arkadiusz Milik nie wrócił jeszcze do kadry meczowej Napoli. Polskiego meczu więc nie było.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnej, perfekcyjnej interwencji Posaveca po strzale Mertensa. W 54. minucie wreszcie na boisku pojawił się Piotr Zieliński zamiast Allana. Sarri nie miał już na co czekać, bo ataki jego zespołu były coraz bardziej chaotyczne.

Zieliński zameldował się na boisku asystą przy golu Mertensa na 1:1. Okoliczności, w jakich US Palermo straciło prowadzenie, były nie do uwierzenia. Josip Posavec, który bronił jak w transie w kosmicznych sytuacjach, przepuścił piłkę między nogami w 66. minucie. Błąd obniżył notę młodego golkipera, na którą pracował ponad godzinę.

W 22. kolejce Serie A wszystkie kluby z czołówki zagrały dla Juventusu Turyn. Przegrała AS Roma, przegrało Lazio Rzym. Nieźle na tle stołecznych drużyn wypadło SSC Napoli, ale remis z przedostatnim zespołem, to i tak duże rozczarowanie. Szczególnie, że Palermo kończyło spotkanie w dziesięciu po czerwonej kartce dla Edoardo Goldanigi.

SSC Napoli - US Palermo 1:1 (0:1)
0:1 - Ilija Nestorovski 6'
1:1 - Dries Mertens 66'

Napoli: Pepe Reina - Elseid Hysaj, Raul Albiol, Nikola Maksimović, Faouzi Ghoulam - Allan (54' Piotr Zieliński), Jorginho (63' Leonardo Pavoletti), Marek Hamsik - Jose Callejon, Dries Mertens, Lorenzo Insigne.

Palermo: Josip Posavec - Andrea Rispoli, Geancarlo Gonzalez, Edoardo Goldaniga, Giuseppe Pezzella - Bruno Henrique, Mato Jajalo, Iwajło Czoczew - Robin Quaison (89' Michel Morganella), Ilija Nestorovski (90' Toni Sunjić), Aleksandar Trajkovski (60' Haitam Aleesami).

Żółte kartki: Quaison, Henrique, Jajalo (Palermo).

Czerwona kartka: Edoardo Goldaniga (Palermo) /90' - za faul/

Sędzia: Domenico Celi.