28. kolejka Primera Division: Sevilla i Villarreal zwyciężają

Kolejny krok do Ligi Mistrzów poczyniły drużyny Sevilli i Villarrealu. Ekipa z Andaluzji bez problemów pokonała Real Valladolid po skutecznej grze Frederica Kanoute, który aż 3-krotnie kierował piłkę do siatki rywali. Z kolei Żółte Łodzie Podwodne w drugiej części gry zapewniły sobie zwycięstwo nad Athletic Bilbao 2:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Początek spotkania na El Madrigal zapowiadał ciekawe widowisko. Obie ekipy były nastawione ofensywnie i mieliśmy kilka dogodnych sytuacji. Wykończenie nie stało jednak na wysokim poziomie i na bramkę musieliśmy czekać do 68. minuty. Kilka chwil wcześniej przewaga gospodarzy coraz bardziej wzrastała, a efektem była właśnie bramka Santiago Cazorli. Baskowie nie mieli pomysłu na odpowiedź, a dodatkowo Markel Susaeta zobaczył drugą żółtą kartkę. Athletic zostało jeszcze dobite w doliczonym czasie gry, kiedy to wprowadzony 10 minut wcześniej Matias Fernandez ustalił wynik meczu.

Bohaterem soboty w Hiszpanii został Frederic Kanoute, który ustrzelił hat-tricka w spotkaniu Sevilli z Realem Valladolid. W końcu z bardzo dobrej strony pokazał się duet andaluzyjskich napastników - właśnie Malijczyk z Luisem Fabiano, którzy brylowali w napadzie, jak za najlepszych lat. Już pierwszy atak zakończył się bramką dla gospodarzy, na którą przyjezdni potrafili jeszcze odpowiedzieć trafieniem Henoka Goitoma. Później strzelali już tylko piłkarze z Sanchez Pizjuan - raz Fabiano, który chwilę później trafił także w słupek i dwukrotnie wspomniany Kanoute. Dla napastnika Sevilli były to trafienia w 4 z rzędu spotkaniu, dzięki czemu ma już na koncie 15 bramek i zbliża się do czołówki najlepszych strzelców ligi.

Villarreal - Athletic Bilbao 2:0 (0:0)

1:0 - Cazorla 68'

2:0 - Matias Fernandez 90'

Sevilla - Real Valladolid 4:1 (2:1)

1:0 - Kanoute 7'

1:1 - Goitom 21'

2:1 - Kanoute 42'

3:1 - Fabiano 5'