Sparingowo: Remis Śląska Wrocław na koniec zgrupowania

PAP / Marcin Bielecki

W swoim ostatnim meczu podczas zgrupowania w Turcji Śląsk Wrocław zremisował 1:1 z niemieckim zespołem SV Waldhof Mannheim. Drużyna prowadzona przez Jana Urbana od początku tego spotkania nie zagrała jednak w najsilniejszym składzie.

W tym artykule dowiesz się o:

Obóz przygotowawczy Śląska Wrocław w tureckim Side potrwa do 1 lutego. Sparing z zespołem SV Waldhof Mannheim (występuje w niemieckiej Regionallidze, w której jest wiceliderem) był ostatnim meczem kontrolnym podczas tego zgrupowania.

Wcześniej, jeszcze w Polsce, zielono-biało-czerwoni zremisowali 3:3 z II-ligową Wartą Poznań oraz 2:2 z I-ligowym Chrobrym Głogów. Natomiast już w Turcji pokonali 2:0 FC Łokomotiw Gorna Orjachowica z bułgarskiej ekstraklasy i w sobotę ograli 3:0 gruziński zespół FC Saburtalo Tbilisi. Wtorkowe spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Wrocławianie po bramce Mariusza Idzika po pierwszej połowie prowadzili 1:0. Po przerwie Niemcy doprowadzili do wyrównania. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1.

W Lotto Ekstraklasie drużyna Śląska Wrocław zajmuje dwunaste miejsce. Zgromadziła 22 punkty. Do ekstraklasowych zmagań piłkarze WKS-u powrócą 12 lutego, kiedy to w Płocku o godz. 15.30 zmierzą się z miejscową Wisłą

Śląsk Wrocław - SV Waldhof Mannheim 1:1 (1:0)