Sparingowo: strzelanina w meczu Wisły Kraków ze Steauą Bukareszt

W czwartym sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej Wisła Kraków pokonała 4:3 Steauę Bukareszt, choć przegrywała już 1:3. Mecz Białej Gwiazdy z wiceliderem rumuńskiej ekstraklasy odbył się w Turcji, gdzie oba zespoły przebywają na obozach.

Maciej Kmita
Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA
Rumuni objęli prowadzenie w 18. minucie za sprawą Gabriela Tamasa, który pokonał Łukasza Załuskę po krótko rozegranym rzucie wolnym. Pięć minut później do wyrównania doprowadził Zdenek Ondrasek, który indywidualną akcję wykończył celnym strzałem. Wicemistrz Rumunii przed przerwą odzyskał prowadzenie dzięki Denisowi Alibecowi, który pokonał Załuskę także tuż po zmianie stron.

Wisła nie złożyła jednak broni i w 72. minucie kontaktową bramkę zdobył Denis Popović, któremu asystował Paweł Brożek. Wiślacy poszli za ciosem i w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najpierw w 89. minucie po centrze Patryka Małeckiego do wyrównania doprowadził Brożek, a w doliczonym czasie gry, po krótko rozegranym rzucie rożnym, bramkarza rywali pokonał Małecki.

To drugie z rzędu zwycięstwo Wisły w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Wcześniej krakowianie ograli 2:1 MSK Żylina, a w pierwszych grach kontrolnych ulegli Rakowowi Częstochowa (0:2) i Paksi FC (1:2).

W środę Biała Gwiazda wróci do Krakowa, a 4 lutego w ostatnim sparingu przed startem rundy wiosennej zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec.

Wisła Kraków - Steaua Bukareszt 4:3 (1:2)
0:1 - Tamas 18'
1:1 - Ondrasek 23'
1:2 - Alibec 38'
1:3 - Alibec 53'
2:3 - Popović 72'
3:3 - Brożek 89'
4:3 - Małecki 90'

Skład Wisły: Łukasz Załuska - Tomasz Cywka, Arkadiusz Głowacki (46' Alan Uryga), Iván Gonzalez, Matija Spicić - Rafał Boguski (81' Jakub Bartosz), Denis Popović, Krzysztof Mączyński, Mateusz Zachara (59' Paweł Brożek), Patryk Małecki - Zdenek Ondrasek (46' Semir Stilić).

Wisła Kraków będzie wiosną mocniejsza niż jesienią?