Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Przedstawiciel PZPN zapowiada zdecydowaną reakcję na doniesienia o działalności Andrzeja B.

Chciałbym wysłać sygnał do wszystkich ludzi tolerujących i współpracujących z Andrzejem B.: - To będzie przez nas karane - mówi na łamach "Przeglądu Sportowego" Adam Gilarski, rzecznik dyscyplinarny PZPN.

Paweł Kapusta
Paweł Kapusta
Polski Związek Piłki Nożnej PAP / Bartłomiej Zborowski / Polski Związek Piłki Nożnej

O sprawie "Przegląd Sportowy" po raz pierwszy napisał w sobotę, gdy ujawnił, że przedstawicielem Piotra Wlazły w rozmowach z Wisłą Płock był Andrzej B., trener kilkukrotnie skazany za udział w procederze korupcyjnym w polskiej piłce. Andrzej B. został wykluczony ze struktur i zakazano mu działać w świecie profesjonalnej piłki, ale jak się okazało, pomagał piłkarzom w prowadzeniu karier, bywał ich reprezentantem w kontraktowych negocjacjach.

Z agencją sportową Anny Sobczyk (tam działał B.) współpracują tacy piłkarze, jak Szymon Lewicki, Paweł Abbot czy Igor Lewczuk. Sprawa zahacza więc nawet o piłkarzy powoływanych do reprezentacji Polski!

- Mam wszelkie dane dotyczące orzeczeń sądów w Kielcach, Tychach, Lublinie, Inowrocławiu, gdzie za działalność korupcyjną zostały wydane temu panu wieloletnie zakazy pracy w profesjonalnej piłce - mówi na łamach "Przeglądu Sportowego" Adam Gilarski i zapowiada, że wszystkich, którzy zdecydowali się na współpracę z B. czekać może surowa kara.

- Klub nie powinien podejmować jakichkolwiek rozmów z osobą, która jest wykluczona z działalności w polskiej piłce. On ma zakaz działania na poziomie związkowo-dyscyplinarnym, jak i sądowym! - grzmi Gilarski.

Co jednak w tym wszystkim najciekawsze, konsekwencje swoich działań mogą ponieść wszyscy, czyli zawodnicy, kobieta prowadząca biuro menedżerskie i współpracująca z Andrzejem B. oraz przedstawiciele klubów negocjujących z nim kontrakty piłkarzy. Wszyscy poza Andrzejem B., bo jego prawo związkowe już nie dotyczy. - Jako osoba wykluczona z PZPN nie podlega, moim zdaniem, dalszym karom - tyle Gilarski.

ZOBACZ WIDEO Cezary Kucharski zdradził plany na przyszłość Roberta Lewandowskiego. Zaskakujący kierunek


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Czy według Ciebie polska piłka nożna została w stu procentach oczyszczona z korupcji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×