Bundesliga: Schalke wygrało z Herthą

Schalke 04 Gelsenkirchen w ostatnim sobotnim meczu Bundesligi wygrało na własnym stadionie z Herthą Berlin 2:0. Gole zdobyli Guido Burgstaller oraz Leon Goretzka.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Pierwsze trafienie miało miejsce w 41. minucie meczu. Były zawodnik Tottenhamu Hotspur Nabil Bentaleb zagrał do Guido Burgstallera, który wpadł w pole karne i strzałem w krótki róg zmusił do kapitulacji bramkarza gości.

Hertha Berlin radząca sobie w tym sezonie bardzo dobrze i walcząca o awans do europejskich pucharów nie była w stanie odpowiedzieć na bramkę gospodarzy.

Na dodatek w 62. minucie przegrywała już 0:2. Drugą asystę w tym spotkaniu zaliczył Nabil Bentaleb, a tym razem na listę strzelców wpisał się Leon Goretzka. Jednak tym razem asysta miała dużo mniejszą wartość, bowiem zawodnik Schalke otrzymał piłkę w środku boiska i pognał z nią pod pole karne przeciwnika i pięknym strzałem postawił kropkę nad "i".

Schalke wygrało 2:0 i awansowało na jedenaste miejsce w tabeli. Hertha jest szósta.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Hertha Berlin 2:0 (1:0)
1:0 - Guido Burgstaller 41'
2:0 - Leon Goretzka 62'

Czy Hertha awansuje do europejskich pucharów?