GKS Tychy pokonał byłego mistrza Polski

W rozegranym w Krakowie meczu sparingowym GKS Tychy pokonał mistrza Polski z 1929 roku, Garbarnię Kraków 2:1. Gole dla śląskiego zespołu zdobyli Jakub Świerczok oraz Dawid Błanik.

Łukasz Witczyk
Dla GKS-u Tychy był to szósty mecz sparingowy i trzeci, w którym beniaminek I ligi odniósł zwycięstwo. Jednocześnie dla tyszan było to zwieńczenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu, gdzie gracze przebywali do piątku.

Goście na prowadzenie wyszli w 38. minucie. Wtedy to gola dla GKS-u zdobył Jakub Świerczok, który precyzyjnym strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza rywali. Tyszanie stwarzali sobie kolejne okazje, ale długo nie potrafili podwyższyć prowadzenia. To udało się w 62. minucie, gdy Dawid Błanik kontrę tyskiego zespołu zamienił na bramkę.

Garbarnia w końcówce zdołała zdobyć jedną bramkę, ale nie odwróciła losów meczu. Tyszanie w trakcie okresu przygotowawczego rozegrają jeszcze trzy mecze sparingowe, a także wyjadą na zgrupowanie do Szamotuł.

Garbarnia Kraków - GKS Tychy 1:2 (0:1)

Gole dla GKS-u Tychy: Jakub Świerczok i Dawid Błanik.

Skład GKS-u Tychy: Kosiorowski - Grzybek (46' Mączyński), Tanżyna (77' Pańkowski), Boczek, Mańka (46' Szywacz) - Błanik (85' Żelazo), Bukowiec (46' Mikołajewski), Zasavitchi (59' zawodnik testowany), Grzeszczyk (46' Szumilas), Radzewicz (59' Wróblewski) - Świerczok (46' Tornros).