Szokujące statystyki Leo Messiego

Leo Messi, podobnie jak i jego koledzy, nie zagrał we wtorkowy wieczór na swoim poziomie. FC Barcelona doznała klęski w wyjazdowym meczu z Paris Saint-Germain (0:4) w 1/8 finału Ligi Mistrzów, a Argentyńczyk był jednym z najgorszych graczy na boisku.

Tomasz Skrzypczyński
PAP/EPA / YOAN VALAT

W wielu meczach tego sezonu to Lionel Messi w pojedynkę rozstrzygał wyniki spotkań na korzyść Barcelony. Jeśli dobrze nie grał Neymar, nieporadnością irytował Suarez, to na choć jeden błysk geniuszu Argentyńczyka kibice zawsze mogli liczyć.

Gdy jednak nawet Leo Messi nie zagrał na swoim poziomie, FC Barcelona doznała klęski w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain i przegrała aż 0:4.

Argentyński gwiazdor został zupełnie wyłączony z gry przez pomocników i obrońców gospodarzy. Niech świadczą o tym statystyki - otóż przez 90 minut Leo Messi nie zdołał oddać ani jednego strzału na bramkę Kevina Trappa. Co więcej, ani razu nie pojawił się z piłką przy nodze w polu karnym PSG.

To nie koniec. We wtorkowy wieczór kluczowy piłkarz Blaugrany zanotował aż 16 strat piłki. Jeśli dodamy, że w tym spotkaniu Messi tylko dostosował się poziomem do gry swoich kolegów, wysoka porażka z PSG powinna przestać kogokolwiek dziwić.

Jedynym pocieszeniem dla kibiców z Camp Nou jest fakt, że rewanż odbędzie się dopiero za trzy tygodnie. Czy jednak Barcelonie starczy czasu na odbudowanie się i 90 minut na odrobienie aż czterech bramek straty?

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona ma szansę na odrobienie strat w rewanżu?