Piotr Zieliński pewniakiem do gry przeciwko Realowi Madryt

Kontuzja, której Allan doznał w niedzielnym meczu z Chievo Werona (3:1), jest na tyle poważna, że Brazylijczyk będzie wyłączony z treningów przez co najmniej dwa tygodnie. Pech 26-latka jest dobrą wiadomością dla Piotra Zielińskiego.

Maciej Kmita
PAP/EPA / FILIPPO VENEZIA
Pod koniec I połowy niedzielnego spotkania Allan nabawił się kontuzji mięśniowej, przez którą nie mógł kontynuować gry. Przeprowadzone po meczu badania wykazały, że uraz jest na tyle poważny, że Brazylijczyka zabraknie w kilku najbliższych meczach Napoli: ligowych z Atalantą Bergamo i Romą, Pucharu Włoch z Juventusem Turyn i Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Absencja Allana to dobra wiadomość dla Piotra Zielińskiego. Brazylijczyk to bowiem główny rywal Polaka w walce o miejsce w składzie Napoli i trener Maurizio Sarri korzysta z ich usług na zmianę. Kontuzja Allana oznacza, że Zieliński jest w tym momencie pewniakiem do występu w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem, który odbędzie się 7 marca w Neapolu.

Zieliński jest w ostatnich tygodniach w świetnej formie, co znalazło odzwierciedlenie w statystykach. W dziewięciu tegorocznych występach w Serie A i Pucharze Włoch strzelił trzy gole i zaliczył cztery asysty, mając udział w bramce Napoli co 77 rozegranych minut.

Jedyny słabszy występ Polak zaliczył właśnie w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem. Po tym spotkaniu skrytykował go m.in. agent Allana, Claudio Vagheggi: - Allan mógł zagrać od początku. Jest bardziej doświadczony od Zielińskiego. Napoli powinno bardziej doceniać tak ważnych zawodników, jak Allan.

Teraz wszystko wskazuje na to, że Zieliński dostanie szansę na rehabilitację za występ na Santiago Bernabeu.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)