Stracony gol "obudził" Arkę Gdynia

Piłkarze Arki Gdynia w poniedziałkowym meczu kończącym 22. kolejkę Lotto Ekstraklasy przegrali 0:1 z KGHM Zagłębiem Lubin. Drużyna Grzegorza Nicińskiego zwłaszcza w pierwszej połowie zdecydowanie skupiła się na defensywie.

Artur Długosz
PAP
Piłkarze Arki Gdynia w pierwszej połowie meczu z KGHM Zagłębiem Lubin rzadko zapędzali się pod bramkę rywala. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Nicińskiego skupiła się głównie na defensywie. To Zagłębie musiało prowadzić grę i było częściej przy piłce.

- Graliśmy w średnim pressingu i tak to wyglądało. Zagłębie miało zdecydowanie dużo większe posiadanie piłki, ale okazji chyba nie było za wiele przy obu bramkach - i gospodarze nie stworzyli sobie za dużo sytuacji, i my - mówił po spotkaniu Tadeusz Socha.

Jedyny gol w tym meczu padł w drugiej połowie, kiedy to po rzucie karnym piłkę do bramki gdynian skierował Filip Starzyński. Po tym golu gra się zmieniła i Arka zaczęła śmielej atakować. - Druga połowa była bardziej otwarta. Nie wiem jak ten rzut karny, czy na pewno. Muszę to zobaczyć jeszcze raz - przyznał Socha, który był zawiedziony stratą punktów przez zespół Arki.

Po rzucie karnym dopiero się obudziliśmy i ostatnich ponad 20 minut było ciekawe w naszym wykonaniu, kilka sytuacji. To jednak było za mało. Jeżeli chcemy gromadzić punkty w ekstraklasie, musimy grać od pierwszej minuty bardzo dobrze, równo - skomentował natomiast szkoleniowiec Arki, Grzegorz Niciński.

Czy Arka Gdynia zasłużyła na punkt w meczu z KGHM Zagłębiem Lubin?